Młodzi ratownicy z wizytą u prezydent Nowosielskiej. Z sukcesami wystąpili na mistrzostwach świata

3

Największy sukces w historii klubu MUKS WOPR. Dwójka zawodników z Kędzierzyna-Koźla z sukcesami wystąpiła na mistrzostwach świata w sportowym ratownictwie wodnym. Jadwiga Burzyńska oraz Maciej Matyjasek o swoich startach we Włoszech opowiedzieli Sabinie Nowosielskiej. Podczas spotkania z prezydent miasta wręczyli jej symboliczną koszulkę reprezentacji Polski.

Ich wyjazd do Riccione możliwy był między innymi dzięki wsparciu finansowemu gminy Kędzierzyn-Koźle. Chociaż był to ich debiutancki występ na imprezie tej rangi zapewnili oni naszemu miastu powody do dumy. Maciej Matyjasek wspólnie z kolegami wywalczył wicemistrzostwo świata w sztafecie 4 x 25m w holowaniu manekina. Cenne doświadczenie zebrała także 17-letnia Jadwiga Burzyńska, która otarła się o medal, zajmując z koleżankami piątą lokatę w sztafecie 4 x 50 m z pasem. Zebrali oni również cenne doświadczenie podczas występów indywidualnych.

Doskonałe umiejętności szlifują oni obecnie pod okiem Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka, którzy kontynuują pracę szkoleniową zapoczątkowaną przez poprzednią trenerkę Ewelinę Denekę.

Przed zawodnikami MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle w trwającym sezonie są jeszcze dwie ważne imprezy. W najbliższym czasie wezmą oni udział w Grand Prix Polski w Zabrzu. Przygotowują się również do startu w mistrzostwach Polski, które rozgrane zostaną w Szczecinie.

3 KOMENTARZE

  1. a po co tam znowu Nowosielską zawołali. Gratuję sukcesu ale Nowosielska nie była ojcem sukcesu. Teraz to zgłupiałem i nie wiem czyj to sukces. Znowu Nowosielska najlepsza. Kędzierzyn-Koźle prywatne miasto Nowosielskiej więc jej chyba nie wołali a ona sama zawołała tych ratowników i podległe osobiście jej media. Ta kobieta, Prezydętka od siedmiu boleści zrobiła z miasta możliwości ruinę. Ruinę do odbudowy na kilkadziesiąt lat.

  2. Halo, halo panie redaktorze, jak mnie pamięć nie myli to mieliśmy dwukrotną mistrzynie świata w wieloboju ratowniczym i jakoś władza nie robiła sobie z nią sesji fotograficznych.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj