Młodzi piłkarze z Kędzierzyna-Koźla rywalizowali w piłkarskim maratonie w Zabrzu

0

W sobotę, 13 marca drużyna żaków UKS 9 FA Kędzierzyn-Koźle, prowadzona przez trenera Tomasza Radłowskiego wzięła udział w turnieju Bumerang Cup organizowanym przez Akademię Piłkarską Bumerang oddział Śląskie.

W rozgrywkach wzięło udział aż 13 ekip z województwa śląskiego, opolskiego, małopolskiego i dolnośląskiego: AP Bumerang Wrocław I i II, AP Bumerang Śląsk, AP Górki Śląskie, KKS Katowice, GKS Katowice, LUKS RB Głogówek, AP Champions Chrzanów, Juventus Piekary Śląskie, CKS Czeladź, UKS Czwórka Andrychów, AP Victoria Chróścice i ekipa z Kędzierzyna-Koźla.

Zawody przeprowadzono w systemie każdy z każdym, na sześciu boiskach równocześnie, na terenie dużej hali MOSiR Zabrze. Zawodnicy i ich opiekunowie musieli wykazać się ogromną kondycją i skoncentrowaniem. Dysponowali tylko niespełna pięciominutowymi przerwami pomiędzy kolejnymi meczami, które wykorzystywali na przemieszczanie się na wyznaczone przez organizatorów boiska. Organizatorzy turnieju nie prowadzili żadnej klasyfikacji. Postawili na intensywność i jak największą ilość spotkań. Rozegranie dwunastu meczów w ciągu nieco ponad trzech godzin wyraźnie odbiło się na zawodnikach. Była to doskonała próba sił, zarówno tych fizycznych jak i mentalnych. Zwykle młodzi zawodnicy są rozżaleni, kiedy turniej się kończy i nie mogą już kontynuować gry. W tym przypadku koniec turnieju przyjęli z aprobatą.

Skład drużyny UKS 9 FA Kędzierzyn-Koźle: Mateusz Kołodziej, Igor Jakubowski, Jan Pozowski, Adam Bujara, Ignacy Tomanek, Wojciech Marek, Mikołaj Krzywicki, Wiktoria Koziarska, Tomasz Płachta oraz wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu Antoni Czajka. Drugi trener Michał Płachta.

Skomentuj