Młodzi muzycy z Niemiec w Kędzierzynie-Koźlu. Wspólnie koncertują z polskimi rówieśnikami

0

Szkoła muzyczna z os. Pogorzelec w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi wieloletnią wymianę młodzieży z placówkami zagranicznymi, w tym z Kreismusikschule Plön – Powiatowa Szkoła Muzyczna w Plön w Niemczech.  

Współpraca polega na wspólnym muzykowaniu w zespołach instrumentalnych i chóralnych oraz dużej polsko-niemieckiej orkiestrze. Muzycy, którzy goszczą w naszym powiecie postanowili wybrać się również do starostwa, gdzie spotkali się ze starostą Małgorzatą Tudaj. Młodzi ludzie pytali m.in. o to, jak wygląda struktura naszego samorządu, gdzie odbywają się sesje, ilu jest radnych. Dla przykładu, w niemieckim powiecie, z którego się wywodzą na sesjach zbiera się aż 56 radnych, w samorządzie powiatowym z Kędzierzyna-Koźla zasiada ich 21.

Dyrektor szkoły Franz-Michael Deimling przypomniał, że ich szkoła istnieje już 43 lata, podkreślił też, że sama współpraca trwa już ponad 20 lat.

Szkoły wymieniają młodzież i wspólnie muzykują. Najbliższy koncert goście z Niemiec dadzą w sobotę 12 maja o godzinie 16.30 na tyłach Szkoły muzycznej w Kędzierzynie. Wstęp wolny. Dziś koncertują w dwóch szkołach podstawowych nr 9 i 11.

Źródło: starostwo powiatowe

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

 

Skomentuj