Młodzi lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla błysnęli formą na zawodach w Toruniu

0

W niedzielę, 19 listopada w hali lekkoatletycznej w Toruniu odbyły się ogólnopolskie zawody w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego”. Trzon reprezentacji województwa opolskiego stanowili uczniowie klas sportowych z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12.

W rywalizacji wzięły udział reprezentacje z województw: lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego, które wystawiły swoich najlepszych zawodników.

W ramach Ośrodka LDK Opole bardzo dobrze wypadli uczniowie klas sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12, którzy zdobyli sześć medali. Złote medale przypadły w udziale Marcinowi Kałwakowi w biegu na 60m i Alicji Sielskiej startującej w biegu na 60m p/pł. Srebrne medale zdobyli Agata Wiechowska w pchnięciu kulą, Wojciech Siwakwski w skoku w dal, Alicja Rak w skoku wzwyż i Bartosz Skomski w biegu na 60 m p/p

Na najniższym stopniu podium stanęła też sztafeta opolskiego w biegu 8 x 200m, w skład której weszło pięciu uczniów „Dwunastki”. W klasyfikacji drużynowej rocznika 2004-2003 opolskie zajęło 3. miejsce. Trenerem reprezentacji jest Andrzej Saczko.

Skomentuj