Młodzi kadeci widzą przyszłość w „mundurówce”. Uroczyste ślubowanie w Sławięcicach

9

Ponad 120 uczniów klas pierwszych mundurowych sławięcickiego Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja złożyło uroczyste ślubowanie.

Na to wydarzenie zaproszeni przedstawiciele władz lokalnych – starosta powiatu Małgorzata Tudaj, wicestarosta Józef Gisman oraz komendanci służb mundurowych.

To wy jesteście dzisiaj najważniejsi. Rodzice, jak i my jesteśmy z was bardzo dumni. Cieszymy się, że wybraliście kierunek z flagą Polski. Wasz mundur ma nieść pomoc i bezpieczeństwo – zwracała się do uczniów starosta powiatu Małgorzata Tudaj

W tej doniosłej uroczystości wzięli również udział rodzice kadetów, którzy licznie przybyli do auli szkoły.

Podczas zajęć zapoznajemy uczniów z arkanami pracy w służbach mundurowych. Uczniowie uczą się dyscypliny z elementami walki wręcz oraz musztry. Klasa mundurowa daje wiedzę oraz przygotowanie merytoryczne, jej absolwenci mają obraz tego, jak wygląda praca w służbach. W czasie programu szkoleniowego przerabiamy niejednokrotnie rzeczy, które pojawiają się na egzaminach konkretnych służb – opowiada o klasie mundurowej asp. szt.  Tomasz Zarzycki.

9 KOMENTARZE

 1. Oooo, proszę p. Tudaj i p. Gisman oboje wszędzie tylko jeżdżą na różne uroczystości lub przecinają wstęgę.
  I to Porsche za ok. 150 tys. zł. Za to biorą niezłe pensje, a od czasu do czasu otrzymują jakieś wyróżnienie lub nogrodę…. Starostwo powinno być zlikwidowane. Wtedy dopiero by była oszczędność.

   • Masz nick „realista” to powinieneś zrozumieć. Owszem nie jest ta poprzednia wypowiedź na temat i tu się z tobą zgodzę. Podkreślam to nie hejt. Tylko moja ocena ! Nie mam zamiaru nikogo obrażać. Ale prawda jest taka ,że : Starostowie nic innego nie robią jak obcinają wstęgi …. Może by się trochę bardziej pochylili nad problemami ludności tego miasta.

 2. Proste sprawdzam, ilu uczniów do tej pory ukończyło klasy mundurowe i ilu z nich pełni obecnie służbę w formacjach mundurowych, wyjdzie czy jest to dobre systemowo czy ściema ukierunkowana na kamery.

 3. Robią bardzo dużo dobrej roboty dla powiatu, a Ty jak chcesz to startuj w wyborach. Na nic innego niż pisanie tego samego w koło Cię nie stać ? Został ci tylko ten portal i anonimy w Internecie.

 4. Znowu Olo piszesz bzdury. Jakie anonimy ? Kto robi dobra robotę dla Powiatu i jaką ? Może mnie oświecisz swą mądrością. Podobno mamy wolność, w tym słowa. Może Ci się podoba co Starostwo robi, a mi nie i o tym piszę. Ja nie jestem jakimś klakierem….

  • Skoro nic nie robią to przyjdź do starostwa i im to powiedz, pani starosto nie podoba mi sie to i to, prosze to zmienic. A tymczasem ludzie sami w wyborach oceniaja ich race. Czy nie masz odwagi ? Skoro nie masz odwagi to zostaje ci tylko jeden i ten sam hejt w Internecie….

   • Już wyżej pisałem to nie hejt. To moja prywatna ocena. Jeśli ktoś wyraża jakąś opinie i nie jest to opinia pochlebna to już hejt tak ? Jeśli chodzi o to abym poszedł do Starościny… Czy muszę Tobie tłumaczyć jak dziecku ? Pani Tudaj jak Ci to powiedzieć, takich ludzi z ulicy ma gdzieś. Chyba masz już swoje lata więc powinieneś wiedzieć jak wyglądają wybory… Są to kolesie z danej partii, którzy robią coś dla partii i siebie. Rzadko dla Nas społeczeństwa. Zresztą chyba widać ile już oboje w Starostwie „siedzą”.
    Rada też nie lepsza. Spójrz kto w niej zasiada… Czy są tam zwykli ludzie ? Nie… Przeważnie lekarze, prawnicy, biurokraci (ale nie szeregowi), biznesmeni itd.
    Jak myslisz czyj interes załatwiają ? Chyba, że należysz do tego grona…

Skomentuj