Młodzi Hiszpanie w Kędzierzynie-Koźlu. Poznają powiat i integrują się z rówieśnikami

4

Delegacja z hiszpańskiego Alicante gości w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Uczniowie poznają powiat, szlifują języki, a także zwiedzają inne zakątki kraju. Dziś wraz z wychowawcami udali się z wizytą do starostwa powiatowego, gdzie zostali powitani przez wicestarostę Józefa Gismana, a także kierownik wydziału oświaty Aurelię Stępień.

– Jest to liceum, z którym współpracujemy od czterech lat, wizyty odbywają się co roku, my jeździmy do nich, a oni do nas w ramach rewizyty – wyjaśnia dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika Katarzyna Arciszewska-Stępień.

Uczniowie zwiedzą Wrocław, Kraków i Oświęcim. –  Zaplanowaliśmy wizytę we wrocławskim muzeum Hydropolis, dlatego, że jako szkoła realizujemy projekt, który nawiązuje to tej tematyki, muzeum jest interaktywnym centrum wiedzy o wodzie – dodaje dyrektor II LO.

Wizyta zakończy się widowiskowym wieczorem hiszpańskim w II LO, podczas którego wystąpią zarówno uczniowie z partnerskiego Alicante, jak i nasi licealiści. Alicante jest miastem położonym na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

 

4 KOMENTARZE

  1. No jak to po co przyjechali. Po to, żeby sobie zrobic fotkę z Józefem. Może i dobrze, bo w ten sposób Adam Lecydebil nie poleci do alicante zrobić fotkę naszej „wiwat nienajpięknięsi”.

Skomentuj