Młodzi Chemicy rywalizują w prestiżowym turnieju. Stawką jest wyjazd na obóz treningowy na Malcie

1

Dzieci z Akademii Piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. grają dziś w finale turnieju Taurin Energertyczny Junior Cup 2.

Piłkarskie zmagania rozgrywane są w Krakowie, a nagrodą za zwycięstwo w turnieju jest wyjazd na obóz szkoleniowy na Malcie.

– Zawody dowiodły, że dziecięca energia jest na niezwykle wysokim poziomie. Wystarczy, że dzieci dostaną piłkę i zaczyna się emocjonująca zabawa. Główny cel już został osiągnięty, na widowni i wśród zawodników piłka wywoływała fale entuzjazmu. Życzymy tym młodym zawodnikom niegasnącego zapału i konsekwencji, by ich wyczyny cieszyły nas w najbliższych latach. Liczymy, że takie zawody sportowe utrwalą zachowania oparte o szacunek, współpracę i fair play, które promuje sportowa rywalizacja – opowiada Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

Kędzierzynianie uzyskali awans do ścisłego finału rozgrywek podczas październikowych kwalifikacji we Wrocławiu. Dziś w Krakowie czeka ich niezapomniana przygoda – gościem honorowym turnieju jest Jerzy Dudek, który będzie dopingował młodych piłkarzy.

1 KOMENTARZ

Skomentuj