Młodzi baseballiści z Kędzierzyna-Koźla reprezentowali Polskę na mistrzostwach Europy

0

Całą kadrę tworzyli zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego CAPER reprezentowała Polskę na turnieju Małej Ligi Baseballu Regionu Europa i Afryka. Nasi młodzicy tanio skóry nie sprzedali i w każdym meczu rywalizowali jak równy z równym.

Zmagania rozgrywane były na obiektach Europejskiego Centrum Małej Ligi Baseballowej w Kutnie. Ze względu na dotychczasowe osiągnięcia polskich drużyn w tych rozgrywkach, UKS Caper musiał przystąpić do preeliminacji. Tylko dwie najlepsze ekipy mogły awansować do turnieju głównego. Sztuka ta później udała się Belgom i Chorwatom.

Nasza drużyna była jedyną, która składała się tylko i wyłącznie z zawodników z jednego klubu. Na boisku młodzi sportowcy z Kędzierzyna-Koźla zmierzyli się z rówieśnikami z Węgier, Belgii i Szwajcarii. Niezwykle zacięty pojedynek stoczyli także z reprezentacją Chorwacji, ulegając faworytom całego turnieju zaledwie 1 punktem.

Przepustką do udziału UKS CAPER w jednej z najważniejszych imprez sezonu było zdobyciu tytułu mistrza Polski Małej Ligi Baseballu. Był to największy sukces w 23-letniej historii klubu.

Skład drużyny UKS CAPER Kędzierzyn-Koźle: Marek Smętek, Rafał Smętek, Szymon Kozłowski, Sebastian Jaglarz, Dominik Seemann, Jakub Daroszewski, Mateusz Daroszewski, Dominika Lizoń, Filip Szczurowski, Adam Szczurowski.
Trener drużyny UKS CAPER Kędzierzyn-Koźle: Sławomir Smętek.

Skomentuj