Młodzi adepci jeździectwa w Zakrzowie. Akademia Pana Kuca przyciągnęła całe rodziny

5

W sobotę 23 kwietnia w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zakrzowie odbyło się wyjątkowe wydarzenie. – Tym razem wraz z całymi rodzinami odwiedzili nas najmłodsi adepci jeździectwa – opowiada Andrzej Sałacki z GOSIR.

Akademia Pana Kuca, bo tak właśnie nazywa się to spotkanie, to okazja nie tylko do zaprezentowania swoich umiejętności na torze, ale również to możliwość wzięcia udziału w egzaminie na Brązową i Srebrną Odznakę PZJ oraz Odznakę Jeżdżę Konno, w których w tym roku udział wzięło blisko sześćdziesiąt osób.

Najmłodsi pokonywali tor przeszkód z asystą instruktorów, a starsi samodzielnie. Z kolei najbardziej doświadczeni jeźdźcy zmierzyli się z programem ujeżdżenia oraz przeszkodami na parkurze.

Dla wszystkich dzieci przewidziano nagrody oraz ciekawy program edukacyjny. Organizatorem cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem Akademii Pana Kuca jest LKJ Lewada.

5 KOMENTARZE

    • No co ty, przecież rodeo to jest sport, który szanuje Wódz. Stadniny upadają bo tam nie ma rodeo, konie oddane za bezcen Arabom bo to przecież konie arabskie.

  1. W całej UE oddają arabom za bezcen bo to przecież konie arabskie. Dlaczego ? Nie ma rodeo. „Rychu, taki lepszy Ryszard” co szanuje UE ? Szmal.

Skomentuj