Młody mężczyzna zagroził, że się zabije. Policjanci interweniowali na dworcu kolejowym

3

Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 lipca na dworcu kolejowym w Kędzierzynie-Koźlu. Pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który oznajmił, że zamierza popełnić samobójstwo.

Na miejsce natychmiast skierowano patrole policji. Już po kilku minutach policjanci namierzyli desperata, który w ręku trzymał… plastikowy nóż, a na nadgarstku miał niegroźne rany. Funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu krapkowickiego. Mężczyzna miał powtarzać, że zamierza odebrać sobie życie.

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego mężczyzna został zabrany do wytrzeźwienia na komendę. Następnie przekazano go załodze pogotowia ratunkowego, które zabrało go na badania.

Policjanci przypominają:

Cały czas działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – tel. 800 70 2222. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, e-mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację „Itaka” Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

3 KOMENTARZE

  1. Strasznie samotny człowiek i rozpaczliwa próba zwrócenia na siebie uwagi. Oby miał rodzinę która się nim zaopiekuje.

  2. Policja powinna zająć się łapaniem przestępców czy porządkiem tym bardziej po 22 ej. A temu świrowi powinni wlepić porządny mandat za wzywanie niepotrzebnie służb. Tylko najpierw powinien uiścić zapłatę za owy mandat a później niech se robi co chce. Może nawet to….. przynajmniej jednego idiotę mniej.

Skomentuj