Młody kierowca stracił prawko na obwodnicy. Jechał z prędkością 2,5-krotnie wyższą od dopuszczalnej

3

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego policjanci z drogówki dbając o bezpieczeństwo na drogach, każdego dnia kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu kierującemu, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 125 km/h.

Wczoraj (15.06), około godziny 22:00  policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zauważyli na Al. Armii Krajowej renault. Jego kierowca na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 125 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 75 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo kierujący został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

3 KOMENTARZE

  1. Jak młody kierowca to powinni go skierować ponownie na jakieś badania do psychologa czy wogóle się nadaje do kierowania pojazdem.I koniecznie płatny egzamin przy odbieraniu prawka za 3miesiące,czy wogóle zna przepisy ruchu drogowego.

  2. 10 lat zakazu prowadzenia pojazdow i ponowny egzamin. Co chcial pokazac ? Ile auto wyciagnie czy popisac sie przed kolezanka? A jakby ktos przechodzil i by potracił? Sprawca pewnie to czyta zastanow sie co mogles narobic nie tylko sobie ale osobie ktora bys potracil i jej rodzinie…
    Dobrze ze tak sie to dkonczylo…

Skomentuj