Młody kierowca nie zauważył ronda. Samochód zatrzymał się na środku skrzyżowania

8

W poniedziałek po godzinie 22 na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla doszło do niecodziennej kolizji. Młody kierowca mercedesa wjechał w środek ronda.

Do zdarzenia doszło na rondzie, skrzyżowaniu drogi nr 40 z drogą wojewódzką nr 418 (przy Tesco). Jak wynika z ustaleń policjantów, 23-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa śląskiego, jadąc od strony Kędzierzyna, prawdopodobnie nie zauważył ronda, wjeżdżając na nie. Uszkodzeniu uległ pojazd, jak i krawężnik ronda. Mężczyzna był trzeźwy. Nie odniósł poważniejszych obrażeń. Mogły występować utrudnienia w ruchu.

8 KOMENTARZE

 1. Egipskie ciemnosci od dluzszego czasu, oświetlenie nie działa.
  Nie będę bronił tego kierowcy ale:
  jest taki chyba przepis
  § 109 Oświetlenie drogi
  1. Droga powinna być oświetlona ze względów bezpieczeństwa ruchu, w szczególności:
  ..
  4) na skrzyżowaniu typu rondo;
  Dziękujemy.

 2. Jak mnie pamięć nie myli, to podobne zdarzenie miało tu miejsce wiosną, 23 kwietnia!

  https://kk24.pl/mlody-kierowca-nie-zauwazyl-ronda-samochod-dachowal-wypadek-na-obwodnicy/
  No i jest tu nawet mój komentarz do tego zdarzenia!

  A na zdjęciach z poniedziałkowego wypadku widać jego główną przyczynę: egipskie ciemności! Całą noc z poniedziałku na wtorek padał deszcz. Parę dni temu, o podobnej porze przejeżdżałam tamtędy, świecił wielki, jasny księżyc. I tylko on, bo żadna latarnia nie była włączona. Pomyślałam, że tylko patrzeć, jak powtórzy się tamta historia. No i wykrakałam! Kierowca miał trochę szczęścia: nie dachował… Ja na jego miejscu pozwała bym odpowiedzialnego za oświetlenie tego ronda o odszkodowanie za straty fizyczne i moralne.

Skomentuj