Młody kierowca BMW jechał w terenie zabudowanym z prędkością 162 km/h. Szarżę przerwała drogówka

7

Świąteczny weekend na drogach naszego powiatu upłynął bez poważnych zdarzeń. Jednak nie obyło się bez kierowców, którzy wykazali się brawurą i brakiem rozsądku za kierownicą. Jeden z nich pędził z prędkością 162 km/h w obszarze zabudowanym, a drugi wsiadł na rower mając ponad 2 promile alkoholu.

Okres świąteczny wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach. Minionego weekendu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zwracali szczególną uwagę na rażące naruszenia przepisów i wykroczenia będące głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. W tym czasie skontrolowali 330 kierowców pod kątem trzeźwości i ujawnili blisko 150 wykroczeń, z czego większość dotyczyła niestosowania się do ograniczeń prędkości.

Właśnie z powodu nadmiernej prędkości, 25-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, będzie musiał przesiąść się na miejsce pasażera. Mężczyzna ten, w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 162 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 112 km/h. Sytuacja ta miała miejsce w rejonie przejścia dla pieszych na Al. Armii Krajowej w Kędzierzynie-Koźlu. Jednak rajd 25-latka nie trwał długo, bo akurat w tym miejscu nasi funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy przekraczają prędkość. Siedzący za kierownicą BMW 25-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a na jego konto dopisanych zostało 10 punktów karnych.

W czasie weekendu doszło także do niebezpiecznej sytuacji z udziałem nietrzeźwego rowerzysty. 61-letni mieszkaniec naszego miasta wsiadł na rower mając w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna jadąc ul. Przyjaźni w kierunku os. Sławięcice, przewrócił się przed jadącym za nim samochodem osobowym. Na szczęście pojazd ten znajdował się w bezpiecznej odległości i nie doszło do tragedii. Na miejsce interwencji, zgłoszonej przez kierującą osobówką, przyjechali funkcjonariusze z drogówki. Rowerzysta za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany wysokim mandatem. Funkcjonariusze zakazali mu także dalszej jazdy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

7 KOMENTARZE

 1. Brawo dla policji ????????

  A przy okazji.?
  Słyszałem, że na zapleczu szpitala w Kędzierzynie, jest piękny teren do uprawiam sportów EKSTREMALNYCH !!!! przez samochody !!! ??

  Specjalnie pojechałem zobaczyć to CUDO będące chyba pod opieką starostwa, może urzędu miasta. ?

  Chiba so PO jednych piniądzach ??

  Rzeczywiście coś wspaniałego ? Burdel nie do opisania. ?
  Wręcz niemożliwy bardak z tą drogą i placem wewnętrznym SZPITALA ?

  Dziwię się, że samochody Ratownictwa Medycznego nie urywają tam kół i zawieszeń.? A może jednak urywają ??

  Czyżby w starostwie pracowała taka sama genialna ekipa – CO w urzędzie miasta? ???
  I tacy sami wybitni specjaliści od dróg i chodników w Matołkowie??. ?

  Ten dojazd i plac za szpitalem też powinien być wpisany do Księgi Ginnssa – jako cudo budowy zaplecza szpitalnego i ratownictwa medycznego w Matołkowie – miasta NIE możliwości ??
  ?

 2. No tak!!! Krzakoterapii na obwodnicy, jaki to teren zabudowany? Powinny być kładki dla pieszych i ronda dla spowolnienia prędkości a nie przejścia co 100 m i smerfy w krzakach udajacy że pracują a tak naprawdę tylko polują na gapowiczow zamyślonych w czasie jazdy.

  • Tak, po to jest obwodnica żeby ten ruch jeszcze bardziej spowolnić rondami, przejściami dla pieszych i kto wie co jeszcze. Brawo. Chyba nie po to jednak jest obejście miasta? Co do zasady, jest to teren zabudowany więc przestrzegać przepisów jednak trzeba. Wiadomo, że delikatnie większość kierowców nagina ale żeby 160km/h jechać to już trzeba być idiotą.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj