Mistrzyni Olimpijska i mistrzyni Europy rywalizowały na zawodach w Zakrzowie

1

Wczoraj zakończyły się Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu CDI Zakrzów. Zawody odbyły się w bardzo silnej obsadzie, na czworoboku konkursowym można było zobaczyć blisko dziewięćdziesiąt par z trzynastu krajów, a wśród nich aktualną mistrzynię Olimpijska – Jessicę von Bredow-Werndl, mistrzynię Europy Pony Rose Oatley, czy liderkę rankingu FEI Dzieci – Johanę Vasaryovą.

Były to największe od wielu lat tak zawody w ujeżdżeniu odbywające się w Polsce. CDI Zakrzów cieszą się coraz większym prestiżem wśród zawodników, a ich popularność wzrasta z każdym rokiem. Bardzo dobrze na tle międzynarodowej konkurencji wypadli polscy zawodnicy, zajmując czwarte miejsce w konkursie Grand Prix CDI-W oraz drugie miejsca w kategoriach dzieci, juniorów i młodszych jeźdźców.

W sobotę wieczorem poznaliśmy zwycięzców pierwszego „5 Arenas Cup”, cyklu zawodów organizowanych przez Central European Dressage Working Group na pięciu arenach w Europie Środkowej: Mariakalnok (Węgry), Achleiten (Austria), Brno (Czechy), Samorin (Słowacja) i Zakrzowie (Polska). O zwycięstwie decydowała suma trzech najlepszych wyników z konkursów.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, a klasyfikacja końcowa Grand Prix przedstawia się następująco:

1. Csaba Szokola i Enying (Węgry) – 204,111%
2. Katarzyna Milczarek i Guapo (Polska) – 204,079%
3. Żaneta Skowrońska-Kozubik (Polska) – 203,994%

1 KOMENTARZ

Skomentuj