Mistrzowska wizyta w urzędzie miasta. Jakub Korejba spotkał się z prezydent Sabiną Nowosielską

7

Mimo, że jego koronną dyscypliną jest rzut dyskiem, doskonale radzi sobie także w pchnięciu kulą. Jakub Korejba zdobywając srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Polski coraz śmielej puka do lekkoatletycznej czołówki. Utalentowany zawodnik z Kędzierzyna-Koźla swoimi planami na rozpoczynający się właśnie sezon podzielił się z prezydent Sabiną Nowosielską.

18-latek podczas ostatnich halowych mistrzostw Polski rozgrywanych w Toruniu zdobył drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą w kategorii U20. Zawodnik LUKS „Chemik” Kędzierzyn-Koźle srebrny medal zapewnił sobie posyłając sześciokilogramową kulę na odległość 16,87 m. Równie doskonały wynik osiągnął jego klubowy kolega. Srebrny krążek zawisł także na piersi Tobiasza Mazura startującego w młodszej grupie U18, który pięciokilogramową kulę pchnął na odległość 16,14 m. Obaj młodzi sportowcy na co dzień trenują pod czujnym okiem Adama Domina.

Jakub Korejba mimo, że dopiero co świętował zdobycie srebrnego krążka, myślami jest już jest przy następnych startach. Jego celem są kolejne medale mistrzostw Polski na otwartym stadionie. Ogromne nadzieje wiąże ze swoimi występami w rzucie dyskiem. Zawodnik mierzy nie tylko w pobicie rekordu życiowego, ale również w wywalczenie minimum kwalifikacyjnego do startu w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Doskonałe występy młodego lekkoatlety spowodowały, że jego nazwisko znalazło się w notesach trenerów nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Z 18-latkiem kontaktowali się m.in. skauci z amerykańskich uczelni proponując mu studia i rozwój kariery za oceanem po ukończeniu szkoły średniej.

Rozwój utalentowanych zawodników wspierany jest przez gminę Kędzierzyn-Koźle. Klub LUKS „Chemik” na szkolenie dzieci i młodzieży otrzymuje dotację z urzędu miasta.

7 KOMENTARZE

  1. jaki odpowiedzialny człowiek / polityk organizuje takie spotkania i zaprasza ludzi mając podejrzenie, będąc po wymazie i czekając na wynik badania na covid???? z tego co wiem skierowanie na badanie covid oznacza automatyczną kwarantanne więc jakim cudem Pani prezydent czekając na wynik badania zaprasza do siebie ludzi???

  2. Uczeń szkoły średniej, więc co Sabina ma do niego? Nie może się lansować z uczniami z podległych jej szkół podstawowych, to sięga po młodzież ze szkół podległych Staroście? Ta to ma parcie na szkło. Ale siara. Tylko Nowaka brakuje.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj