sobota, 27 kwietnia 2024 05:51

Mistrzowska drużyna ratowników MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle spotkała się z prezydent Nowosielską

Mistrzowie Polski z wizytą w urzędzie miasta. Przedstawiciele złotej ekipy spotkali się z prezydent Sabiną Nowosielską, aby opowiedzieć o swoim największym sukcesie. MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle został najlepszą drużyną w kraju w sportowym ratownictwie wodnym. Złożyło się na to pierwsze miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn.

Podopieczni Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka podczas rozgrywanych w Szczecinie Zimowych Mistrzostw Polski wypływali aż 41 medali. Tak spektakularny wynik zapewnił im pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej. Nasi reprezentanci zdobyli więcej punktów niż naszpikowana gwiazdami załoga gospodarzy. Za swoimi plecami zostawili także 14 innych klubów.

Na ten największy w historii MUKS WOPR-u sukces zapracowała 28 osobowa ekipa, która zdobyła 5 złotych, 19 srebrnych i 17 brązowych medali.