Mistrzowie ortografii wyłonieni. Finał powiatowego konkursu w Zespole Szkół nr 1

1

W Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu odbył się XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”. Uroczystego otwarcia dokonała Urszula Więcek – dyrektor szkoły. Gorąco uczestników przywitał również wicestarosta powiatu Józef Gisman. Do rywalizacji przystąpiła młodzież najstarszych klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.

– Pierwsze miejsce wśród uczestników w młodszej kategorii zdobyła Daria Stolarek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11. W  kategorii szkół średnich wynik ostatecznej klasyfikacji był zaskakujący – I miejsce ex aequo zdobyły Julia Bartosik i Melania Kałuża z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu – informuje nauczycielka Katarzyna Stelmach-Basa.

Dyktando przygotowała i poprowadziła dr Małgorzata Iżykowska – pracownik Państwowego Archiwum w Opolu. Natomiast nagrody, które otrzymali uczniowie: słuchawki, powerbanki, blendery, zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu. Na zakończenie na uczestników konkursu oraz ich opiekunów tradycyjnie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów szkoły.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

1 KOMENTARZ

  1. Po co niektórym maski na tych brodach czy w zębach? Podbródek chronią czy possaać sobie chcą trochę materiału, bo kulfon i tak mają na wierzchu. Reszta to w ogóle zapomniala o dystansie i machach.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj