Mistrzowie Europy nie zwalniają tempa. Grupa Azoty ZAKSA ograła mistrza Słowenii. FOTOREPORTAŻ

0

Siatkarze Grupy Azoty ZASKY Kędzierzyn-Koźle od gładkiego zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w Lidze Mistrzów. Obrońcy tytułu pokonali przed własną publicznością OK Merkur Maribor 3:0.

Broniący tytułu mistrzowskiego gospodarze byli zdecydowanym faworytem spotkania i już od pierwszych piłek udowadniali swoją wyższość nad Słoweńcami. Po kilku minutach ZAKSA miała już pięć oczek przewagi i wydawało się, że nie będą mieli większych trudności z ograniem rywala. Goście pokazali jednak dużą wolę walki i zdołali zniwelować straty do dwóch punktów. W końcówce górę wzięło jednak doświadczenie zespołu trenera Cretu i ZAKSA wygrała do 19.

Druga odsłona to jeszcze większa przewaga miejscowych. Fantastyczne zawody rozgrywał Kamil Semeniuk – po pojawieniu się przyjmującego ZAKSY w polu zagrywki nasz zespół zdobył pięć punktów z rzędu, z czego 3 to punktowe zagrywki Semeniuka. Przy dużej przewadze trener kędzierzynian dał odpocząć kilku graczom podstawowego składu, a zmiennicy nie zawiedli i ZAKSA wygrała do 18.

Najwięcej emocji oglądaliśmy w trzecim secie. Goście utrzymywali kroku drużynie trenera Cretu przez dłuższy czas, ale w decydującym momencie mistrzowie Europy wrzucili wyższy bieg i odjechali rywalom. ZAKSA w ładnym stylu zainaugurowała rozgrywki i kontynuuje świetną passę. Już w piątek kędzierzynianie podejmą na własnym parkiecie ekipę GKS Katowice.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – OK Merkur Maribor 3:0 (25:19, 25:18, 25:17).

Fotoreportaż: Michał Natyna

Skomentuj