Mistrzostwa świata miniaturowych demonów prędkości czas zacząć! ZDJĘCIA

6

W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęły się 18. Mistrzostwa Świata Modeli Pływających Klas M. Imprezę zainaugurowano  w galerii handlowej Odrzańskie Ogrody, skąd  zawodnicy i kibice przeniosą się nad pobliskie stawy przy ulicy Gliwickiej, gdzie dzisiaj rozpoczną się biegi eliminacyjne.

To pierwsze tej rangi zawody modeli pływających w Polsce. Kędzierzyn-Koźle jest jednym z najsilniejszych ośrodków tej dyscypliny w kraju. W naszego miasta na imprezę zjechało około 260 zawodników z 18 krajów, na linii startu ustawionych zostanie ponad 600 modeli łódek.

Zawodników powitały władze miasta z prezydent Sabiną Nowosielską na czele. Uczestników mistrzostw na plac przed galerią wprowadził kozielski regiment, którego żołnierze oddali następnie trzy salwy honorowe. Biegi eliminacyjne potrwają aż do przyszłego piątku. Zawody finałowe oraz ceremonię wręczenia medali zaplanowano na sobotę, 29 sierpnia. Wstęp na wszystkie zawody jest bezpłatny.

 

6 KOMENTARZE

 1. słodki kretynie nie wiem skąd się urwałeś ale ich występ wszystkim się podobał zwłaszcza chińczykom . Jeśli chodzi o pruskie mundury to są one odniesieniem historycznym tych ziem, które należały do Niemiec od średniowiecza. Z tego co wiem stowarzyszenie ma również część z polskimi mundurami. Jeśli mogę na coś zwrócić uwagę to tańce były za długie i niektórym plątały się nogi , wyglądało to fatalnie. Publiczność się mocno naśmiewała ale życzę powodzenia………

 2. No to treserze debili weź się za czytanie historii, bo w średniowieczu i jeszcze potem to były ziemie pod władaniem polskim, potem czeskim, potem Habsburgów. Dopiero w 18. wieku zajęli te tereny Prusacy. Więc nie wymyślaj innym od słodkich kretynów, gorzki niedouczony treserze. A dla twojej wiadomości średniowiecze skończyło się w tym roku, w którym odkryto Amerykę.

 3. To że polska historia skupia się tylko na średniowieczu proszę mi uwierzyć że przez 600 lat też żyli tu ludzie którzy tworzyli historię, może cię wytresuję:
  1. Państwo Wielkomorawskie
  2. Czechy
  3.Polska z rozbiciem dzielnicowym
  4. od 1282 Luksemburczyk (króciutko Korwin)
  5. Habsburgowie
  6. Fryderyk
  6. zjednoczona rzesza
  7 Hitler
  8.Polska i tyle

 4. Zacznij od tresury siebie samego! Wpisz date przy Fryderyku, który zapoczątkował panowanie Prusaków, potem dopiero panowali tu Niemcy (od zjednoczonej Rzeszy). A historia polska nie skupia się na średniowieczu, obejmuje cały okres dziejów. Od czasów prasłowiańskich aż po dzisiejsze. Dla ścisłości: moi rodzice urodzili się w Niemczech/zaborze pruskim ale byli Polakami. Z ich opowiadań doskonale pamietam niemieckich „treserów”. Bardzo cenię i szanuję Ślązaków i Niemców. Jak i tzw zabużan – druga gałąź mojej rodziny przyjechała ze Lwowa. Razi mnie podkreślanie „niemieckości” tych terenów. Radzę ci zmienić nicka, ustawianie siebie w roli tresera, a rozmówców w roli debilów, może być odebrane jako zwykłe chamstwo.

  ka

Skomentuj