Mirosław Stadniczuk pożegnał się ze służbą. Szef kędzierzyńskich strażaków przeszedł na emeryturę

0

W piątek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się uroczyste pożegnanie komendanta bryg. Mirosława Stadniczuka.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych i samorządowcy. Przechodzący na emeryturę komendant powiatowy PSP w Kędzierzynie-Koźlu bryg. Mirosław Stadniczuk podczas przemówienia przedstawił swoją karierę zawodową i podziękował za służbę.

– Dumny jestem z tego, co udało nam się zrealizować. Poprawiliśmy funkcjonowanie komendy, która jest obiektem użyteczności publicznej – relacjonuje bryg. mgr Mirosław Stadniczuk.

Podczas  uroczystości odbyło się przekazanie obowiązków komendanta powiatowego dla bryg. Piotra Dudka, który pełnił funkcję zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krapkowicach.

– Było to dwanaście intensywnych lat mojej pracy. Wcześniej miałem przyjemność pracować wraz z kolegami ze Strzelec Opolskich, gdzie pełniłem obowiązki dowódcy zmiany – relacjonuje pełniący obowiązki komendanta PSP w Kędzierzynie-Koźlu bryg. Piotr Dudek.

Skomentuj