Minister Edukacji potwierdza: 1 września uczniowie powrócą do nauki w szkołach

1

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej przekazał najnowsze ustalenia dotyczące nowego roku szkolnego. Po wakacjach dzieci i młodzież mają powrócić w szkolne ławy.

W związku z wybuchem pandemii koronawirusa 12 marca wszystkie szkoły w kraju zostały zamknięte, a uczniowie skierowani na naukę zdalną. Zarówno dla uczniów, jak i ich nauczycieli i rodziców to był trudny czas. Jeszcze przed wyborami prezydenckimi, premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że rząd dołoży wszelkich starań, aby jesienią uczniowie powrócili do nauki w stacjonarnej formie. Dziś oficjalnie potwierdził to minister edukacji.

– Opracowaliśmy wytyczne razem z Głównym Inspektorem Sanitarnym tak, aby wiedzieć, jak zorganizować bezpieczny pobyt w szkole. Długo nad tym pracowaliśmy. Te wytyczne mówią dosyć szczegółowo, jak zorganizować lekcje, wydawać posiłki, co robić w sytuacji z problemami zdrowotnymi nauczyciela lub ucznia – przekazał Dariusz Piontkowski.

Jak zaznaczył minister Piontkowski, służby sanitarno-epidemiologiczne mają na bieżąco monitorować sytuację w regionach. Jeśli w którymś z nich dojdzie do nasilenia zakażeń, mogą zostać podjęte decyzje o ograniczeniu funkcjonowaniu danych placówek.

 

1 KOMENTARZ

  1. I bardzo dobrze. Wszystko pootwierane – sklepy, kościoły, galerie, restauracje, place zabaw, kina, hotele, plaże itp. Tylko przedszkola i szkoły z jakimś reżimem.
    # niedlaedukacjizdalnej

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj