Mimo rozpędzającej się czwartej fali koronawirusa większość szkół i przedszkoli działa bez przeszkód

1

Czwarta fala koronawirusa nabiera rozpędu. Dzienna liczba zakażeń w ostatnich dniach przekroczyła granicę 15 tysięcy, co bezpośrednio odbija się na funkcjonowaniu placówek oświatowych. W Kędzierzynie-Koźlu kolejne klasy i oddziały trafiły na kwarantannę, ale ogólna sytuacja w szkołach i przedszkolach jest stabilna.

Od początku roku szkolnego, kiedy to uczniowie po długich miesiącach nauki zdalnej znów wrócili do klas, nauczyciele i rodzice z obawą patrzą na rozwój czwartej fali koronawirusa. Placówki mają opracowane ścisłe procedury na wypadek stwierdzonego zakażenia u dziecka bądź nauczyciela. Mimo dużych przyrostów zakażeń w skali całego kraju, w ostatnich dniach sytuacja w szkołach i przedszkolach miejskich jest dobra.

Obecnie na kwarantannie znajduje się jedna klasa w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 oraz sześć klas z PSP nr 12. Uczniowie są na nauce zdalnej, ale już niedługo będą mogli powrócić do szkolnych ław. Na kwarantannie przebywają też dzieci jednego oddziału Publicznego Przedszkola nr 13 oraz jeden oddział dzieci ze żłobka nr 6.

1 KOMENTARZ

Skomentuj