Miłość łączy ich już pół wieku. Wręczono medale za wieloletnie pożycie małżeńskie

2

W Urzędzie Staniu Cywilnego w Kędzierzynie-Koźlu prezydent miasta odznaczyła kolejne małżeństwa, które przeżyły ze sobą 50 lat.

Pięć małżeństw z Kędzierzyna-Koźla odebrało w Urzędzie Stanu Cywilnego medale za „Długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawane przez prezydenta RP. Polskie cywilne odznaczenie państwowe ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat i więcej w jednym związku małżeńskim.

Dzisiaj z rąk prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej odznaczenia wręczono: Joannie i Zygmuntowi Derej, Mariannie i Jerzemu Dzięcioł, Krystynie i Stanisławowi Jakubowskim, Teresie i Józefowi Malinowskim oraz Marii i Henrykowi Mosiek.

Wszystkie pary zgodnie przyznały, że filarem ich związku była cierpliwość, wyrozumiałość i zaufanie.

W naszym związku miłość była zawsze. Codzienność ucieka szybko, a kiedy ma się rodzinę, dzieci, wnuki, to nie ma czasu na głupoty. Tak nam zleciały wspólnie te lata, piękne lata – mówi Jerzy Dzięcioł, jubilat.

 

2 KOMENTARZE

  1. A moi sąsiedzi zeszłym roku na jesieni też obchodzili swoje 50 lecie trwania w związku małżeńskim. I nikt z Urzędu Miasta o nich nie pamięta, tylko w kłodnickim kościele w ich intencji odprawiona została Msza św.
    Kiedy zgłaszłem ten „fakt” w USC w Kożlu, odprawiono mnie takim tłumaczeniem ” to tylko najbliższa rodzina może o te medale wnioskować. Na przykładzie sąsiednich gmin, wiem o tym że to one samodzielnie „wyróżniają” swoich „Jubilatów”.

  2. teraz to nie te czasy :/, a szkoda.
    Mam 21 lat i jestem 4 lata w związku nie jest źle bywa różnie myślę że to się uda. Ale jak patrzę na nie które związki to mi ich szkoda jeden to kłamie drugi zdradza kolejna osoba się nie stara. A trza w to włożyć dużo serca. By druga osoba przede wszystkim się tobą nie znudziła i nie została zraniona. Wiele można zresztą wymieniać :).

Skomentuj