Miliony dla kozielskiego szpitala. Będzie przebudowa OIOM-u, lepsze warunki dla matek z dziećmi

0

Spore inwestycje czekają szpital w Kędzierzynie-Koźlu. Lecznica pozyskała dofinansowanie na poprawę warunków na trzech oddziałach. Przebudowany zostanie oddział intensywnej opieki medycznej, zmiany odczują też matki z dziećmi.

Dobre wiadomości z kozielskiego szpitala podczas ostatniej sesji rady powiatu przekazał dyrektor lecznicy, Marek Staszewski. Zapowiadana od dłuższego czasu rozbudowa szpitala będzie możliwa dzięki pozyskaniu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

– Łącznie uzyskaliśmy kwotę 8 milionów złotych na trzy programy. Pierwszy i najdroższy to przebudowa i wyposażenie oddziału intensywnej terapii, pozostałe dwa dotyczą chorób cywilizacyjnych oraz doposażenia części dotyczącej matki z dzieckiem – opowiada Marek Staszewski.

Projekt przebudowy i wyposażenia oddziału anestezjologii i intensywnej terapii uzyskał dofinansowanie w kwocie 4 milionów złotych, a jego całkowita wartość jest dwukrotnie wyższa. Jak dodał dyrektor SP ZOZ, największym wydatkiem będzie zakup cyfrowego rentgena za 1,5 miliona złotych. Przeniesienie oddziału intensywnej opieki medycznej jest pierwszym etapem rozbudowy szpitala.

Blisko 2,5 miliona złotych zostanie przeznaczone na doposażenie szpitala w ramach programu leczenia chorób cywilizacyjnych, dofinansowanie na ten cel wyniesie dwa miliony złotych. Poprawią się warunki na oddziale ginekologiczno-położniczym, neonatologii i pediatrii. Szpital zainwestuje tam dwa miliony złotych, z czego 1,7 miliona będzie pochodzić z RPO.

– Doposażymy te oddziały w nowoczesny sprzęt. Począwszy od łóżek i szafek przez aparaty USG po kardiomonitory – mówi Marek Staszewski.

Skomentuj