Miliony dla Kędzierzyna-Koźla. Podpisanie umów na dofinansowanie hospicjum i rewitalizację wyspy

0

W urzędzie miasta odbyło się dziś podpisanie umów na dofinansowanie dwóch zadań inwestycyjnych w Kędzierzynie-Koźlu. Gmina Kędzierzyn-Koźle pozyska blisko pięć milionów złotych na utworzenie hospicjum w mieście, z kolei ponad trzy miliony złotych wyniesie unijne wsparcie do rozbudowy przystani Szkwał na kozielskiej wyspie. W ramach drugiego projektu w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej powstanie internat.

Oba projekty znalazły się w Programie Rewitalizacji Miasta. Budowa i uruchomienie hospicjum stacjonarnego w Kłodnicy pochłonie ponad 7,5 miliona złotych. Blisko pięć milionów złotych będzie pochodziło ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. To zadanie zrealizuje gmina Kędzierzyn-Koźle. Z kolei starostwo powiatowe pozyskało ponad 3 miliony złotych na program rewitalizacji kozielskiej wyspy. Zadanie warte ponad 5 milionów złotych zakłada utworzenie piaszczystej plaży nad Odrą, kompleksu rekreacyjno-sportowego i miejsca do organizacji imprez kulturalnych.

Stosowne umowy podpisano dziś w urzędzie miasta. Samorząd województwa reprezentowali marszałek województwa Andrzej Buła i członek zarządu Szymon Ogłaza. Umowę na utworzenie hospicjum podpisali prezydent Sabina Nowosielska i ksiądz prałat Arnold Drechsler, dyrektor opolskiego Caritas. Starosta Małgorzata Tudaj i wicestarosta Józef Gisman reprezentowali powiat podczas podpisania umowy na rewitalizację „Szkwału” i utworzenie internatu w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej. Więcej o obu inwestycjach jeszcze dziś.

Skomentuj