Mieszkanka naszego powiatu straciła 25 tysięcy złotych. Oszuści znowu w natarciu

9

Ponownie w naszym powiecie uaktywnili się oszuści. Przestępcy podający się za policjantów dzwonią na telefony stacjonarne i informują rozmówcę, że ktoś ma ich sfałszowany dowód i próbuje wybrać z banku ich pieniądze albo zaciągnąć na nich kredyt. Wypytują o posiadany majątek oraz o posiadane konta bankowe.

O takiej próbie przed chwilą został powiadomiony kędzierzyńsko-kozielski dyżurny.
Bądźcie czujni i zachowajcie ostrożność! Taką rozmowę należy jak najszybciej zakończyć. Ostrzeżcie swoich bliskich, zwłaszcza osoby starsze.

W tym tygodniu próbowano oszukać kilkanaście osób. Większość z nich wykazało się dużą ostrożnością i nie dało się oszukać. W kilku przypadkach troska najbliższych oraz profesjonalizm i doświadczenie pracowników placówek finansowych pozwoliło uchronić seniorów przed utratą oszczędności.

Niestety w jednym przypadku doszło do oszustwa. Mieszkanka naszego powiatu przelała oszustom 45 tyś. złotych. Dzięki szybkim działaniom policjantów, kobieta odzyskała 20 tys. złotych

9 KOMENTARZE

  1. Na całym świecie są złodzieje oraz naiwni kretyni, co przelewają nieznajomym swój hajs bez zastanowienia. Dlaczego akurat w tym powiecie miałoby ich nie być?

Skomentuj