Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla zatrzymany z amfetaminą i marihuaną. Wpadł, bo jechał na sądowym zakazie

0
Ilustracja/archiwum

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 44-letniego kierowcę hyundaia. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, funkcjonariusze znaleźli przy nim narkotyki. Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Na jednej z ulic Kędzierzyna-Koźla policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd, którego kierowca według posiadanych im informacji miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz mógł posiadać narkotyki.

Funkcjonariusze zatrzymali ten samochód do kontroli. W trakcie wykonywanych czynności ich podejrzenia potwierdziły się. 44-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli woreczki foliowe z białym proszkiem oraz zielonym suszem roślinnym. Przeprowadzone badanie testerem wykazało, że zabezpieczono ponad 100 gramów amfetaminy oraz marihuanę.

W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować pojazdem będąc pod wypływem środków odurzających pobrano od niego krew do dalszych badań.

44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W ramach prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu śledztwa usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz prowadzenia pojazdu pomimo sądowego zakazu. Grozi mu za to kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Skomentuj