Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla uprawiał w piwnicy konopie. Trafił do aresztu, grozi mu kara do 3 lat więzienia

2

Kryminalni z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o uprawianie i wytwarzanie narkotyków. Mężczyzna hodował konopie indyjskie w piwnicy. 36-latek usłyszał zarzuty. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej  podejrzewali, że jeden z mieszkańców uprawia i wytwarza narkotyki. Informacje te potwierdziły się. Podczas przeszukania w pomieszczeniach piwnicznych kryminalni znaleźli specjalnie przygotowaną szafę, w której były hodowane konopie indyjskie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli tam 10 krzewów oraz ponad 30 gramów marihuany.

36-latek trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty uprawiania i wytwarzania narkotyków. Za te przestępstwa ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

2 KOMENTARZE

  1. Narkotykowy biznes aż… Szkoda słów! Taka ilość to na pewno nie na handel, tylko „na potrzeby własne”… Może chory jest? A może ktoś z jego rodziny? Dziś każdy wie, jakie własności medyczne mają konopie indyjskie. Są w Europie kraje (np. Holandia), gdzie są one legalne! Jedna Unia. Wspólne prawo restrykcyjne? A dlaczego nie to korzystniejsze?!
    Policja sama tego nie wywąchała. Współczuję mu sąsiadów i znajomych… Sprowadzana legalnie jest bardzo droga. Nie stać na to chorego. Mam w rodzinie młodego człowieka po wirusowym zapaleniu mózgu, z padaczkowymi epizodami. Bez tego nie byłby w stanie normalnie funkcjonować. Nie pytam, jaki ma dostęp…

Skomentuj