Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla na międzynarodowym turnieju siatkówki na siedząco. Euroliga kobiet i mężczyzn w Misłowicach

0

W dniach 10-12 czerwca w Mysłowicach odbył się pierwszy w Polsce międzynarodowy turniej siatkówki na siedząco. Polskę reprezentowała śląska sekcja piłkarska Paravolley Silesia, do której należy mieszkaniec naszego miasta Łukasz Dąbrowski. 

W siatkarskiej Eurolidze kobiet i mężczyzn wzięły udział zespoły z wielu krajów. Walczyła w niej również polska sekcja piłkarska Paravolley Silesia, której zawodnikiem jest Łukasz Dąbrowski, mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Po 2 zwycięstwach i 3 porażkach drużyna awansowała do półfinału, gdzie zmierzyła się SKISO „Sinovi Bosne” Lukavac z którymi przegrali 0:3.

W meczu o trzecie miejsce przegraliśmy ze słoweńskim Robust w tie-breaku 2:3. My jako klub cieszymy się że pomału doganiamy Europejskich liderów siatkówki na siedząco. To pierwsze tak poważne zawody, które odbyły się w naszym kraju. Już za tydzień kolejny turniej w Pradze – mówił Łukasz Dąbrowski.

foto:  Paravolley Silesia

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj