Mieszkanie komunalne można dostać bez kolejki, ale trzeba je sobie wyremontować

11

Pustostany czekają na lokatorów, ale wcześniej muszą zostać odświeżone. Gmina po raz kolejny prowadzi procedurę wynajmu mieszkań do remontu. Na liście znalazło się dziewięć adresów.

O lokale do remontu mogą starać się ci kędzierzynianie, którzy znajdują się na zatwierdzonej przez prezydenta miasta liście osób oczekujących na najem mieszkania komunalnego na czas nieoznaczony. W tej chwili jest na niej 49 osób. Chętni z tego grona do 31 lipca mogą złożyć odpowiedni wniosek.  Do wyboru jest dziewięć mieszkań o różnej wielkości. Pełna lista została opublikowana w Biuletynie Informacji Publicznej.

Po weryfikacji wniosków wyłoniona osoba spisze umowę przedwstępną z Miejskim Zarządem Budynków Komunalnych dotyczącą rodzaju, zakresu i kosztów prac. Po ich zakończeniu MZBK zawiera z przyszłym użytkownikiem umowę najmu lokalu na czas nieoznaczony.

11 KOMENTARZE

  1. Najpierw niech sobie społeczeństwo uświadomi że mieszkanie komunalne to juz nie taki rarytas jak kiedyś, obecnie powodów do jego utraty jest mnóstwo nawet zmiana ilości osób zameldowanych jak dzieci pójdą „na swoje” a jak do tego dołożymy obecnie panującą w mieście politykę wreczania mieszkań na zasadach socjalnych to nie wiem czy ktoś zrobi dobry interes.
    Wykładasz minimalnie 30k pln w remont i dostajesz mieszkanie na wynajem które NIGDY nie będzie twoje.

  2. Celowa manipulacja czy niewiedza? „(…) ale trzeba je sobie wyremontować” jeśli jest tak jak poprzednio, to nie można go „sobie wyremontować”. Zamiast tego trzeba wpłacić pieniądze na remont, który wykona firma. Oczywiście oznacza to że koszty będą znacznie wyższe bo muszą uwzględnić robociznę… a nie każdemu uśmiecha się płacenie za remont mieszkania które nawet nie jest jego własnością.

    • @Żetelny, zgadzam się z tą wypowiedzią na 100%, można jeszcze dodać że takie wyremontowane mieszkanie przez firmę – będzie miało wygląd wewnętrzny pomieszczeń i kolor ścian wskazany przez Wydział Polityki Mieszkaniowej, a nie przez samego zainteresowanego remontem, i pewnie nie będzie można je po swojemu sobie zrobić.

Skomentuj