Mieszkania zamiast klas w byłej szkole. Mieszkańcy zapoznali się z planami urzędu miasta

4

Seniorzy, organizacje pozarządowe, urzędnicy, przedstawiciele MOPS-u oraz mieszkańcy. W konsultacjach społecznych dotyczących powstającego w naszym mieście Centrum Współpracy uczestniczyło kilkadziesiąt osób. Każdy mógł podzielić się swoją opinią na temat tej inwestycji.

Spotkanie odbyło się w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Stalmacha, które w przyszłości zostanie zaadaptowane na cele społeczne. To właśnie tam utworzone zostaną Gminne Centrum Seniora, Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych oraz mieszkania dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Autorzy przygotowanej koncepcji szczegółowo omówili zakres zaproponowanych rozwiązań i odpowiadali na wszystkie pytania z sali. Uwagi uczestników zebrano za pośrednictwem ankiety. Niektóre sugestie będą mogły zostać wykorzystane przy dalszych pracach projektowych.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

4 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze, no może bez tych instytucji wspomagających mieszkań było by więcej ale dobre i to. A do komorna po adaptacji na mieszkania socjalne przenieść wszystkich niepłacących czynsz i dopiero by się oczy otworzyły ile mamy wolnych mieszkań komumalnych dla tych co pracują w mieście niemożliwości.

    • A kim ty jesteś cwaniaczku, że do nas do Komorna chcesz waszych ludzi przenosić? Znalazł się król Komorna.

      • Jak by nie patrzeć była to szkoła podległa starostwu powiatowemu i w związku z tym jest tak samo nasza jak i waszą. Nikt o zdrowych zmysłach tego budynku nie kupi a przeróbka i adaptacja nie zrujnowala by budżetu.

Skomentuj