Mieszkańcy zaniepokojeni wycinką na Pogorzelcu. Nadleśnictwo zapewnia, że znikają tylko chore i zagrażające bezpieczeństwu drzewa

33

Drzewa znikają, a mieszkańcy się niepokoją. Odbyła się wycinka w lesie przy alei Partyzantów na Pogorzelcu. Nadleśnictwo zapewnia, że usunięto tylko chore i zagrażające bezpieczeństwu drzewa.

Z naszą redakcją skontaktowali się zaniepokojeni mieszkańcy osiedla Pogorzelec, którzy często spacerują w lesie położonym przy alei Partyzantów. Opisują, że od pewnego czasu w lesie prowadzona jest wycinka drzew. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Nadleśnictwem Kędzierzyn.

– W lesie na Pogorzelcu odbywają się cięcia sanitarne, porządkujące stan lasu. Mają one poprawić stan i kondycję lasu, aby mógł dalej trwać dla mieszkańców. Nie odbywają się wycinki zrębu, mające na celu otwarcia powierzchni. Usuwamy posusz, drzewa pochylone i niebezpieczne. Cięcia sanitarne w rejonie osiedla Pogorzelec zostały zakończone, mogą trwać działania związane ze zrywką tego drewna – mówi Marek Kłos, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Kędzierzyn

33 KOMENTARZE

 1. Czyli dewastacja trwa w najlepsze. Regularnie jeżdżę rowerem po okolicznych lasach i doskonale widzę jak bardzo „chore” są te ścięte drzewa, jak również te oznaczone jaskrawą farbą do wycięcia. Od lat widzę też taką przedziwną zależność, że im bardziej nadleśnictwa „dbają” o lasy, tym są one w gorszym stanie.

 2. Tak już w to uwierzę … Przyjeliśmy i przyjmiemy jeszcze sporo ludzi uciekających od wojny… To są olbrzymie koszta, które dotkną w końcu nas zwykłych zjadaczy chleba. Tych pieniędzy nikt nam nie da. UE ile już zwleka by dać nam kasę wymyślając co rusz jakieś utrudnienia.. A więc skonś trzeba tą forse pozyskać. Najpierw drzewo, później coś jeszcze sprzedać, a na końcu nam się oberwie. Z biedy zrobimy się jeszcze biedniejsi.

  • Zagłosuj za PiS i ciesz się, że wstaliśmy z kolan i wszyscy się z Polską muszą liczyć. Tak oni potrafią liczyć swoje pieniądze. Mają je dać złodziejom, kłamcom, przyjacielom Orbana, Putina, LePen czy innych pożytecznych idiotow.

   Bardzo dobrze, widzisz jakieś konkretne działania rządu, ja tak Dworczyk przeniósł 2 paczki!

   A w TVP jedynie będzie ze Trzaskowski sobie nie radzi z uchodzcami, tak będzie.

   • Narazie to platfusy rządzą w Pacanowie i do kolan to mają daleko, bo leżą na łopatkach, tak jak cały kraj za ich rządow z wodzem ryżym na czele. Więc przestań sie mazać i pierdy sadzić.

   • Rychu słoma ci z laczka wystaje. Tobie ta polityku sieczkę z muzgu zrobila i dlatego bredzisz. Nieogladaj telewizorni bo i tak nic zn iej nie rozumiesz. A w ogole powinienes się wstydzić ale ty nie wiesz co to.

 3. Chore to jest to całe Pierdziszewo jak człowiek widzi co tu się dzieje. Dziadostwo na każdym kroku. Czego się nie tkną to spartaczą.

 4. Cięcia sanitarne należy przeprowadzić w kierownictwie PiS-dzielców,gdyż swoją polityką zarażają i zagrażają Polsce i Polskim lasom.Czuwaj!

  • Platfus-dzielca pacnął, co mu flegma na jezor przyniosła. Zapomniał kto w Benzen City rządzi. Tak coś płodzisz tylko za bardzo nie wiesz co.

    • Puknąć to sobie możesz jakąś raszplę jak nie masz co robić trutniu. Chyba cię stolec rysuje, bo bredzisz tylko o tym PIS-ie. Do zielonej wyspy bis tęskni biedaczyna. Nieźle cię przeorali kogucie.

 5. te drzewa zamówiły dziki do wycięcia, jak były na osiedlu między blokami. Spotkały się z nadleśniczym i bardzo im się podobało na Pogorzelcu, więc ze swoich kryjówek chciałyby widzieć całe osiedle, a w szczególności Orlik.

 6. Ponad 1.000.000.000,00 złotych przez 6 lat zarobiła sekta na tej wycince. polaczki się cieszą, że dostają pieniądze za friko nie rozumiejąc, iż sprzedawane są „rodowe srebra”. Durna mniejszość…

 7. Nadleśnictwo musi się wzbogacić bo koniunktura na drewno jest od początku pandemii znakomita. Na Piastach tak ogołocili lasy, że płakać się chce. Popatrzcie na zdjęcia i pocięte pnie. Dobrej jakości drewno. Wystarczy przejść się do lasu i zobaczyć jakie drzewa wycięto a jakie pozostawiono. Przy okazji pozostawiono połamane mniejsze, rachityczne. I dajemy sobie wmówić, że to ma poprawić kondycję lasu. Tego w 20 lat nie da się odzyskać. A gdzie było Nadleśnictwo 5-10-20 lat temu?? Nigdy takiej wycinki nie było. Przestańcie mydlić ludziom oczy. Ale i tak rządzicie się sami więc robicie co chcecie. Pieniądz, pieniądz, pieniądz – to się liczy. Najlepiej jak najszybciej, póki dają , póki koniunktura trwa. Prawda? No nie, przecież my dbamy o różnorodność roślinną, stan drzew itp. Niestety, ja w to nie wierzę

  • Jakoś śmieciami w lesie mieszkańcy nie są zaniepokojeni. Weźcie się za sprzątanie w lesie a drzewa zostawcie w spokoju leśnicy wiedzą co robią.

 8. W Niemczech w jednym z miast jest kombinat drzewny. Przejeżdżając zauważyłem, że połowa ciężarówek z surowym drewnem na polskich blachach!

  • Dlatego w Polsce brakuje drewna, lasy należy w Polsce przerzedzić by lepiej i już z daleka było widać czołgi wroga. Dronów jeszcze Polska nie ma, jest polski producent ale nie otrzymał zamówień z WP.

   Dlatego PiS zaczął od wycinki Puszczy Białowieskiej, wszędzie karczuje korytarze dla wojska roSSyjskiego… Przypadek ??? A to ponoć peło miało sprywatyzować LP, a tu się okazuje, że PiS rżnie drwa aż brakuje łańcuchów do pił….

 9. Przecież drewno na zdjęciach jest pozyskane ze zdrowych drzew,pracowałem w leśnictwie to poznam.
  Jak można ciągle ludziom takie g… wciskać o chorych drzewach.
  Albo o zagrażających bezpieczeństwu,rozejrzyjcie się po osiedlowych drzewach,niektóre to pod takim kątem rosną że strach pod nimi przejść.

 10. Hmmmmm 🤔 W mordę jeża. 😕
  Coś tak podejrzewałem, że tak Matołkowem jak i całym powiatem rządzą PiS-y😳🙄

  Powyższe komentarze jakby tylko potwierdzają, 🤣 że chyba platforma w niektórych przypadkach zmienia swe priorytety oraz AUTORYTETY i POdszywa się pod PiS-iorów😎

 11. Jakby tak chronili przyrodę to by w te miejsca sadzono drzewa a nie tylko wycinają… Zaniedlugo już nie będzie lasu ani parków a w te miejsca wybudują wielkie blokowiska i domy i inne inwestycje.

  • Dlatego kawaler bezdzietny nie powinien być wybrany na przywódcze stołki, casus Hitler.

   Napisałbym raczej bezdzietny dziad Kaczyński. Dziadkiem jest przyszywanym w zastępstwie, dla dzieci trzykrotnie w welon przybranej Marty Kaczyńskiej matki dzieci z trzema…

 12. O ile to Lasy Państwowe to sprawa już przesądzona. To jest firma, która gospodaruje terenem, mają długoterminowe plany, usuną stare drzewa, sprzedadzą i podadzą nowe zdrowe , zgodne ze strefą klimatyczną i środowiskową. Nam może się to nie podobać ale to jest ich praca.

Skomentuj