Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali las. Akcja społeczna na osiedlu Kuźniczka

6

Nie mogli bezczynnie przyglądać się jak zaśmiecany jest ich las. Ubrali rękawiczki, wzięli worki na śmieci i wyruszyli na wiosenne porządki. Mieszkańcy osiedla Kuźniczka uczcili Dzień Ziemi, sprzątając okoliczny las. 

Z inicjatywy rady osiedla Kuźniczka zorganizowano akcję społeczną mającą na celu wysprzątanie lasu sąsiadującego z osiedlem. Wspólnie porządkowało go 30 osób, rodzice z dziećmi, dziadkowie w wnukami, seniorzy, młodzież, tak więc jak widać taka akcja nie tylko pomagała matce naturze, ale również umacniała sąsiedzkie relacje.

To co wyrzucają do lasu ludzie było czasami sporym zaskoczeniem. Jedną z takich rzeczy był znak „przystanek na żądanie”, oczywiście nie brakowało plastiku, starych butów i opon.  Akcję udało się zrealizować dzięki współpracy z Nadleśnictwem Kędzierzyn i Nadleśnictwem Strzelce Opolskie.

Jesteśmy mile zaskoczeni odzewem mieszkańców osiedla. Przyszło około 30 osób, całe rodziny z dziećmi. Ale najważniejsze jest to, że naprawdę udało nam się posprzątać las. Na ten moment jest czysto, widać efekt naszej pracy. Las jest dla wszystkich, polecamy spacery po lesie, ale bardzo prosimy o zabieranie śmieci ze sobą, bo to płuca miasta – mówi Ariadna Miernicka, przewodnicząca Rady Osiedla Kuźniczka.

6 KOMENTARZE

  1. A ja liczę na akcję nowych posiadaczy PESEL, taki dowód wdzięczności, Polak naśmiecił to … posprząta i nie mam tu na myśli nomadów indyjskich… ci by worki ukradli.

  2. tak, masz rację – wczoraj specjalnie wyrzuciłem ten zderzak. aaaa i zakopałem wykładzinę, ale tej nie dało się wyciągnąć z ziemi – dla sprzątających okazała się za duża i ciężka.

  3. Tak jak wcześniej pisałem o sprzątaniu na zabiencu to samo stwierdzam na kuzniczkach, jeśli nie umiecie upilnowac sąsiadów którzy wywożą śmieci do lasów w koło osiedla to po nich sprzątajcie, nikt obcy tych śmieci wam nie podrzuca.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj