Mieszkańcy wzięli się za porządki. Przy wielu wiatach zalegają gabaryty. Kiedy wywóz?

0

W ostatnim czasie napływają do nas sygnały dotyczące gabarytów zalegających przy wiatach śmietnikowych na terenie miasta. Mieszkańcy dopytują, kiedy zostaną wywiezione.

Przy altanach zalegają głównie meble, dywany i wykładziny oraz sprzęt RTV i AGD. Najwyraźniej mieszkańcy wzięli się za porządki. W niektórych miejscach uzbierała się już pokaźna góra odpadów, co bardzo niekorzystnie odbija się na estetyce osiedli.

Jak dowiedzieliśmy się w Czystym Regionie, zgodnie z obecnym regulaminem na osiedlach bloków wywóz odpadów wielkogabarytowych prowadzony jest co miesiąc. Na stronie Czystego Regionu znajdują się harmonogramy odbioru odpadów dla poszczególnych części miasta i rodzajów zabudowy. Mieszkańcy  na własną rękę mogą też dostarczać gabaryty do Mobilnych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Sprawdź harmonogramy odbioru odpadów

I tak na przykład w Śródmieściu najbliższy odbiór z bloków spółdzielni mieszkaniowej, gdzie dziś rano zrobiliśmy zdjęcie obrazujące artykuł, planowany jest 28 czerwca. Przez ponad tydzień mieszkańcy będą więc skazani na widok zalegających odpadów, a góra z pewnością się jeszcze powiększy.

Aktualizacja: po publikacji tekstu odpady zalegające przy ulicy Kosmonautów zostały usunięte.

 

Skomentuj