Mieszkańcy skorzystali z bezpłatnego szkolenia i zdobywają uprawnienia na wózki widłowe

0

Zanim usiądą za kierownicą, wcześniej trochę teorii. Grupa 14 uczestników rozpoczęła darmowe szkolenie z obsługi wózków widłowych. Kursanci swoje kwalifikacje zawodowe podnoszą w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”.

Zajęcia pozwolą im na zdobycie najwyższej kategorii I WJO. Upoważnia ona do bycia operatorem różnych typów wózków jezdniowych: naładownych, unoszących, podnośnikowych, ciągnikowych, specjalizowanych.

Jest to kolejny z bezpłatnych programów dokształcających zorganizowanych przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy. Wcześniej z powodzeniem zrealizowano szkolenia na operatorów koparek czy spawaczy. Wszystkie zajęcia kończą się egzaminami, które potwierdzają nadane uprawnienia.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj