Mieszkańcy ruszyli do otwartych lasów, a wraz z nimi policjanci. Można spotkać patrol

8

Od poniedziałku mieszkańcy znów mogą wybrać się na spacer do lasu czy parku. Zniesiono zakaz przemieszczania się wprowadzony w związku epidemią koronawirusa.

Ograniczanie przemieszczania się, według rządu konieczne do spowolnienia epidemii, miało zły wpływ na psychikę wielu osób – szczególnie uprawiających sport na świeżym powietrzu czy właścicieli psów, ale też po prostu zwykłych spacerowiczów. Przez dwa tygodnie za wejście do lasu czy parku groziły mandaty albo wniosek o ukaranie do sądu.

Już w dniu zniesienia zakazu mieszkańcy ruszyli na łono natury, czemu sprzyjała słoneczna pogoda. Jak informują nas czytelnicy, zdecydowali się na to też policjanci. W poniedziałek w na terenach leśnych bezpośrednio przylegających do osiedli mieszkaniowych spotkać można było umundurowane patrole.

Obowiązują inne ograniczenia w przemieszczaniu – wciąż nie można się gromadzić powyżej 2 osób, zamknięte pozostają place zabaw i obiekty sportowe, w miejscach publicznych (z wyjątkiem lasów) należy zakrywać twarz.

8 KOMENTARZE

  1. Kompromitują się i hańbią mundury…..50% milicjantów z tutejszej komendy nie nadaje się do tej służby. Mieli pomagać i chronić słabszych a biegają po lasach i parkach. Do kabaretu by się nadawali. Każda ich interwencja powinna być nagrywana. To tak było grzecznie z mojej strony o ich ciężkiej ZOMOwskiej służbie.

  2. Niedawno na orlenie facet pompował, czy odkurzał, a ci zaraz tam podjechali. Mam syf, to odkurzam, mam mało powietrza, to pompuję. A ci zamiast zająć się zgromadzeniami na targowej wolą prostsze zadania.

  3. Jestem ciekaw czy widok patrolu w lesie wpływa „lepiej na psychikę”. Na zdjęciu widać, że ludzie idą w maseczkach chociaż nie muszą. Tu wyraźnie widać efekt zastraszenia wcześniejszymi działaniami policji. Nie muszę mieć maseczki w lesie, ale idzie patrol, to lepiej włożyć, bo wolę mieć święty spokój. Tak właśnie zadziałało to co mieliśmy ostatnio przez 2 tygodnie. Brak szacunku dla prawa. Wszystko na zasadzie widzi mi się.

  4. Jak zauważyłem nasi policjanci nie nadużywają prawa jakie daje im ustawa „koronawirusowa”raczej tłumaczą zanim ukarzą mandatem.

  5. Ganiają ludzi po lasach, a przy domu kultury w Koźlu siedzą cyganie w grupie 20 osob bez maseczek to tam ich nie na. Chcecie być traktowani jallk policja to działajcie tam gdzie trzeba, a nie gdzie jest łatwo. Młode żebraki w grupie męczą ludzi od tygodni na skrzyżowaniu Czerwińskiego z placem Raciborskim, wyzywają i atakują ludzi, mieliście zgłoszenia i co? NIC! Nie nadajecie się aby dzieci po pasach przeprowadzać, taki wasz obraz w czasie epidemii. Każda wasza interwencja musi być nagrywana bo czepiacie się niewinnych ludzi, a tych niebezpiecznych omijacie. Zamiast bronić i wspierać, dręczycie tych co na was robią, a przestępców co w życiu tylko kradna i nie przepracowali godziny bronicie. Milicja była lepsza.

Skomentuj