Mieszkańcy powitali armadę kolorowych pływadeł. Wielki finał spływu na Szkwale. ZDJĘCIA

0

Mieszkańcy już po raz dwudziesty drugi mogli podziwiać radosną paradę wodnych pływadeł. Dwudniowy spływ rozpoczął się w sobotę w Raciborzu, a w niedzielę na wielki finał załogi wpłynęły do kozielskiej przystani „Szkwał”.

Po raz kolejny uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością w tworzeniu swoich nietypowych jednostek. Załogi były w świetnym humorze. Z Raciborza wypłynęło 30 załóg. Tegoroczny, osiemnasty już, spływ odbył się pod hasłem „Płyniemy, by uczcić 100 rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego i Plebiscytu”. Podczas Pływadeł nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, takich jak dmuchane zjeżdżalnie i karuzele, a nieco starsi mogli posłuchać koncertów czy wspólnie biesiadować.

– Jestem pod wielkim wrażeniem i podziwiam tych, którzy pracują aby zrobić takie piękne pływadła. Jest to czasochłonny proces. Cieszę się, że możemy tutaj być wspólnie i podziwiać te cuda, stworzone przez naszych mieszkańców – mówiła Sabina Nowosielska, prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle.

W wydarzeniu, którego pomysłodawcą i współorganizatorem jest Bronisław Piróg, udział wzięli także m.in. starosta Paweł Masełko i przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski.

 

Skomentuj