Mieszkańcy po raz kolejny skorzystali z okazji, aby wymienić elektroodpady na sadzonki

1

Kolejna akcja wymiany elektroodpadów na sadzonki i nasiona, organizowana przez „Czysty Region” już za nami. Wczoraj na Placu Rady Europy mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mieli okazję, za jednym zamachem, pozbyć się starych sprzętów i wzbogacić swoje przydomowe ogródki o nowe roślinki. Z czego chętnie skorzystali. 

Zeszłomiesięczny happening „Pokaż kulturę i dbaj o naturę” – był wyjątkową akcją proekologiczną, która cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że postanowiono ją powtórzyć. Tym razem zamiast w śródmieściu odbyła się ona w Koźlu, przed budynkiem urzędu miasta.  Wszyscy chętni, w zamian za swoje „elektrograty” mogli otrzymać sadzonki drzew, lub nasiona rodzimej łąki kwietnej.

Wydarzenie miało na celu zachowanie i ochronę środowiska naturalnego oraz wspieranie efektywnego gospodarowania zasobami poprzez propagowanie idei sadzenia drzew, zakładania łąk kwietnych, a także selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i recyklingu

Akcja była wynikiem współpracy Związku Międzygminnego „Czysty Region” z Enviropol PL Sp. z o.o. oraz Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ASEKOL. Partnerami projektu są Gmina Kędzierzyn-Koźle oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu.

1 KOMENTARZ

Skomentuj