Mieszkańcy osiedla Piastów planują, jak zagospodarować tereny w rejonie kościoła

8

Na os. Piastów rozpoczęły się konsultacje społeczne zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Grupa mieszkańców razem z urzędnikami i architektem mimo rzęsistego deszczu dziarsko przemaszerowała się po terenie w sąsiedztwie miejscowego kościoła i ul. Bolesława Krzywoustego.

– Przydałoby się poszerzenie strefy rekreacyjnej, bo zaczyna być za ciasna. A tutaj parking, bo mieszkańcy okolicznych bloków nie mają gdzie parkować. Ta wysoka zieleń, te drzewa mają zostać, ale między nimi przydałyby się alejki i ławeczki – m.in. takie sugestie padały ze strony mieszkańców. Dyskusję nad możliwością zagospodarowania poszczególnych działek kontynuowano w klubie „Kajtek”.

Rozpoczęte poszerzone konsultacje społeczne są częścią projektu „Szkoła świadomego planowania przestrzennego 2.0″, do którego zgłosiła się gmina Kędzierzyn-Koźle. Swoje uwagi mieszkańcy będą mogli zgłaszać zarówno podczas kolejnych spotkań na terenie osiedla czy w urzędzie miasta.

8 KOMENTARZE

  1. Skończcie z tym betonem. Pozwólcie drzewom żyć, zostawcie nam ocalały skrawek cienia zieleni dużych drzew nie beznadziejnych klombikow które nikomu nie służą a są kosztowne. Stare Piasty mają lepszy wygląd niż nowe, bo kiedyś żywopłoty, drzewa i trawa były szanowne. Zatrucie miasta jest coraz gorsze bo naturalne filtry zostały wykarczowane

Skomentuj