Mieszkańcy muszą odzyskać dostęp do szpitala. Konferencja senatora i samorządowców

44

Senator Beniamin Godyla wraz z radnym wojewódzkim Robertem Węgrzynem, przewodniczącym rady miasta Ireneuszem Wiśniewskim i radnym miejskim Adamem Oczosiem zabrali głos w budzącej coraz większe kontrowersje sprawie przekształcenia szpitala w Kędzierzynie-Koźlu w szpital jednoimienny zakaźny dla pacjentów z koronawirusem. Oczekują od wojewody opolskiego Adriana Czubaka deklaracji, kiedy będzie on przywrócony do poprzedniej roli oraz działań na rzecz zorganizowania opieki zastępczej, co ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powinno nastąpić jak najszybciej.

Kozielski szpital wielospecjalistyczny został wyznaczony do roli placówki jednoimiennej już w pierwszej połowie marca. Od tamtej pory przyjmuje wyłącznie pacjentów z koronawirusem. Pozostali muszą szukać opieki szpitalnej w innych miastach. Końca epidemii nie widać, więc jak na razie nie ma też mowy o przywróceniu pierwotnej roli kozielskiej lecznicy. Konkretnych deklaracji na tym polu domagają się jednak senator Beniamin Godyla wraz z samorządowcami Robertem Węgrzynem, Ireneuszem Wiśniewskim i Adamem Oczosiem. Chcą także, aby na ternie powiatu stworzyć szpital zastępczy na bazie istniejących podmiotów medycznych oraz stworzenia regulacji ułatwiających mieszkańcom dostęp do szpitali w sąsiednich miastach.

– W Kędzierzynie-Koźlu, mieście drugim po Opolu, tak naprawdę nie ma innego szpitala oprócz tego, który został zamieniony na jednoimienny. Dlatego już dwa miesiące temu wystąpiłem do wojewody z pismem, aby wytłumaczył, dlaczego wytypował na jednoimienny akurat ten szpital i co z bezpieczeństwem mieszkańców (…) Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi – mówił Beniamin Godyla.

Senator zwrócił również uwagę na niewystarczającą obecnie liczbę karetek stacjonujących na terenie powiatu – transport pacjenta do któregoś z ościennych szpitali zajmuje zespołowi nawet na kilka godzin. Ostatnio powtarzały się sytuacje, gdy na wezwania w zastępstwie wyjeżdżali strażacy. Dodał, że Kędzierzyn-Koźle z uwagi na przemysł chemiczny powinien być szczególnie zabezpieczony.

– Nie wiem, dlaczego nie wyznaczono szpitala w Opolu, gdzie jest ich sześć. Ta sytuacja nie skończy się przecież za miesiąc, dwa, może potrwać dużo dłużej. Nie dziwię się mieszkańcom, że się niepokoją – stwierdził senator Godyla.

Przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski przekazał dzisiejszą informację starostwa powiatowego i SP ZOZ o otwarciu od 18 maja ambulatorium w Koźlu, gdzie mieszkańcy będą mogli uzyskać pomoc w razie różnego rodzaju urazów.

– Już 19 marca wspólnie z radnym Robertem Węgrzynem i radnymi miasta wystąpiliśmy do z propozycją, aby takowy punkt otwarto. W międzyczasie otrzymaliśmy pismo z NFZ, że nie jest on nam potrzebny, ale po różnego rodzaju rozmowach dziś dowiadujemy się, że będzie on funkcjonował, co bardzo nas cieszy – powiedział Ireneusz Wiśniewski.

Jak dodał, to pierwszy krok w zabezpieczeniu mieszkańców. Kolejnym powinno być utworzenie szpitala zastępczego na bazie innych podmiotów medycznych w mieście i przekazanie im funduszy, które w normalnych okolicznościach trafiłyby do szpitala w Koźlu. Chce także, aby wojewoda nakazał ościennym szpitalom przyjmowanie pacjentów z naszego powiatu, bo dziś, jak wynika z sygnałów, bywa z tym różnie.

– Mieszkańcy pytają, co dostaliśmy w zamian, że zabrali nam szpital, bo czują się pokrzywdzeni – dodał Wiśniewski.

Jak powiedział Robert Węgrzyn, wie, że szpital jednoimienny początkowo miał zostać otwarty w Nysie, ale stanowczo sprzeciwiły się temu jego władze.

– Decyzja wojewody była błędna, ten szpital powinien powstać w mieście, które dysponuje kilkoma szpitalami. Wyłączając jeden szpital, inne mogłyby przejąć jego ciężar. Tego zadania mogło podjąć się tylko Opole i tym szpitalem powinien być szpital MSWiA, który tam się znajduje – uważa Robert Węgrzyn. – Wojewoda powinien zaproponować rozwiązania dla mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i powiedzieć, jaka jest perspektywa szpitala jednoimiennego.

Radny Adam Oczoś zwrócił natomiast uwagę na problem pacjentów, którzy od długiego czasu czekali w kolejkach na zabiegi w kozielskim szpitalu. Dziś muszą szukać pomocy w innych ośrodkach, gdzie ponownie trafiają na koniec listy.

Więcej w relacji wideo z konferencji:

44 KOMENTARZE

 1. Kiedy w końcu udzielicie mi odpowiedzi, ile osób zmarło w zwiazku z likwidacjąc tego szpitala, nie mamy w powiecie chirurgii, OIOMu, laryngologi, ortopedii, ginekologii, kardiologii, wewnętrznego, neurologii, kto odpowie za smierc tych osob, żądam odpowiedzi! Czy Tudaj i wojewoda zaplaca odszkodowania rodziną za straty psychiczne, przecież mogli żyć, ale było za daleko o Opola czy Katowic!

 2. Jaki wpływ na decyzję wojewody miała POrowska i Bortniczuk? Dlaczego takie szpitale nie powstały w ich miejscowościach (w Opolu jest kilka szpitali!!!)?

 3. Dziękujemy za szpital „Jednoimienny”p.Tudaj & Gisman za uległość wobec PiS-u,a reszta to już tylko…łabędzi śpiew tych panów na filmie!

 4. Buha ha ha. Obudzili się czterej pancerni. Wiecie kiedy zabrano nam szpital? Coście towarzysze robili do tej pory? Aha, racja, kwarantanna, sorry. Buha ha ha.

 5. Panie senatorze Godyla, gdzie pan był wcześniej? Dlaczego teraz wygłasza pan publiczne tyrady bez konkretnej propozycji rozwiązania problemu i zaczyna działać jak szpital w K-Koźlu jest już jednoimienny i niesie pomoc ludziom zarażonym koronowirusem? Trzeba było się zainteresować i podziałać, a nie reklamować swoje nowo otwarte cukiernie na terenie miasta.
  Ludzie mówią, że nagle z choinki się urwali i zgrywają mężów opatrznościowych. śmiechu warte.
  Pan Robert Węgrzyn radny wojewódzki też w jednym chórku gęga i nagle stał się mocno oburzony i zatroskany, a gdzie był wcześniej. Jest też mieszkańcem naszego grodu.
  A tak już na poważnie należałoby poprosić panią poseł Porowską zdaje się zapoznaną z tematem o udzielenie informacji w tej ważnej dla nas sprawie, byłą wicewojewodę dlaczego nasz szpital został jak piszą jednoosobową decyzją wojewody ( też z PiS-u jak pani poseł) przeznaczony na szpital jednoimienny w Kędzierzynie-Koźlu, a nie np. w Opolu. Tym bardziej, że Pani Porowska wygłaszała deklaracje dotyczące ochrony zdrowia przed wyborami na spotkaniach wyborczych z mieszkańcami naszego miasta, którym przewodniczył pan Grzegorz Cylok-Sokołowski i na pewno te wypowiedzi pani poseł pamięta.

 6. No to wszystko wiadomo w temacie. Czubak zafundował nam taki szpital, a Czubek lansuje prywatną służbę zdrowia. Więc o to tu chodziło? Wielkie oburzenie na pokaz, a biznes ma się kręcić gdzie indziej? Cyklop i Smarnik zacierają ręce. Czy dlatego tak się kręcili przy Cebulowskiej? Komisja śledcza!!!

 7. Pytanie do Senatora Beniamina Godyla (KO), radnego wojewódzkiego Robert Węgrzyn (PO), przewodniczącego rady miasta Ireneusza Wiśniewskiego (KO) i radnego miejskiego Adama Oczosia (KO) CO WYŚCIE ZROBILI REALNEGO W TRAKCIE EPIDEMII „KORONA WIRUS.” W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU ??? !!! Absolutnie NIC. Wy jako „totalna opozycja,” twierdziliście w swoim czasie, że nie ma wirusa „Korona Wirus.” Wystarczająco pokazaliście „pracę dla społeczeństwa” w swoich działaniach przez osiem lat swoich rządów, po utracie władzy do dnia dzisiejszego. Teraz jedynie chcecie zbić tzw. kapitalik polityczny i robicie szum, by osiągnąć swoje cele. Jak był czas na tzw.”obronę” szpitala przed przekształceniem wtedy siedzieli cicho.
  Co Panowie Beniamin Godyla (KO), Robert Węgrzyn (PO), Ireneusz Wiśniewski (KO) i Adam Oczos (KO) zrobili ? Siedzieli cicho jak mysz pod miotłą. Są bliżej władz wojewódzkich więc czasu na reakcję i zapobieganie tej tzw.”katastrofie medycznej” zablokowania szpitala mogli zapobiegać o wiele wcześniej. Aha, Senator RP napisał pismo o wyjaśnienie, otworzył swój punkt handlowy w Kędzierzynie-Koźlu i nic poza tym. Czy Pan Węgrzyn włączył się w pomoc szpitalom jako restaurator wysyłając za darmo posiłki do szpitala ? Nie. Inni w Polsce potrafili, nie licząc na żadne profity z tego.
  Obmyślanie postulatów jest takie męczące. Nie ważne, że nic z tego nie wychodzi, ważne że głośno wokół mnie. Ludzie zapamiętają, że aktywista i zagłosują nie pamiętając o tym. :)))

  19 marca 2020r. „Radny wojewódzki Robert Węgrzyn i przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski (a nie radni miasta jak stwierdzono w tym artykule) w piśmie do prezydent Sabiny Nowosielskiej proponują, aby tymczasowy SOR utworzyć w drugim szpitalnym budynku należącym do SP ZOZ przy ulicy Judyma. Po przekształceniu szpitala w Koźlu to tu przeniesiono Punkt Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej. W budynku mieszczą się także normalnie funkcjonujące oddziały dermatologiczny, geriatryczny i pulmonologiczny – na ostatnim z nich w miarę możliwości są zaopatrywani pacjenci internistyczni.

  „Po przekształceniu szpitala powiatowego w wojewódzki szpital jednoimienny ponad 100 tys. mieszkańców miasta i powiatu zostało pozbawionych wielospecjalistycznych usług zdrowotnych na terenie obszaru swojego zamieszkania. Biorąc pod uwagę sygnały środowiska lekarskiego możliwe byłoby tymczasowe odtworzenie na terenie zasobów starostwa w szpitalu przy ul. Judyma oddziałów chirurgicznego, internistycznego ortopedycznego, pediatrycznego oraz ginekologicznego. Działania takie zostały wprowadzone podczas podobnego stanu kryzysowego tj. w czasie powodzi 1997 kiedy wyłączeniu uległ kozielski szpital. W opinii wnioskodawców działania te są niezbędne dla zapewnienia opieki naszym mieszkańcom” – piszą radni Węgrzyn i Wiśniewski. link: https://kk24.pl/radni-wegrzyn-i-wisniewski-szpital-w-kedzierzynie-powinien-utworzyc-tymczasowe-oddzialy/
  Dnia 26 marca 2020r. starosta Małgorzata Tudaj i dyrektor szpitala Jarosławem Kończyło odniósł do tego ” Obecna sytuacja w SP-ZOZ jest dynamiczna, podejmujemy liczne decyzje, personel medyczny realizuje szereg działań które muszą sprostać nowym zadaniom. Nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć – bez konsultacji z kierownikami oddziałów – na temat możliwości uruchomienia tożsamych oddziałów na ul. Judyma – mówił podczas zarządu powiatu dyrektor Kończyło. – Nie potrafię też odpowiedzieć jak sytuacja epidemiczna będzie się rozwijała w Polsce – dodał.
  – Aby móc odtworzyć oddziały konieczna jest zgoda Narodowego Funduszu Zdrowia, a także niezbędne środki pieniężne. Bez decyzji funduszu nasz samorząd sam nie jest w stanie tego zrobić. Powiat wysłał już w tej sprawie stosowne pismo do NFZ-u. Czekamy na odpowiedź. Obecnie prowadzone są konsultacje z szefami oddziałów w sprawie możliwości uruchomienia ich przy ul. Judyma. Chcemy, by kierownicy sami się do tego odnieśli. Będziemy wszędzie szukać rozwiązań, ale musicie też państwo mieć świadomość, że obecnie może to być po prostu niewykonalne – tłumaczy starosta Małgorzata Tudaj.
  Ponadto, lekarze, którzy już teraz zaangażowani są w szpitalu zakaźnym w Koźlu musieliby zostać dodatkowo oddelegowani do pracy w Kędzierzynie. Obecnie pracują nie tylko w szpitalu zakaźnym, ale również obsługują poradnie specjalistyczne. Również warunki lokalowe szpitala w Kędzierzynie musiałby zostać całkowicie zmienione, a szpital musiałby przenieść – potrzebny teraz w Koźlu – sprzęt na ul. Judyma.: link: https://kk24.pl/starostwo-sonduje-mozliwosc-poszerzenia-dzialalnosci-szpitala-w-srodmiesciu-o-kolejne-oddzialy/

 8. „Szpital jednoimienny miał powstać w Nysie, ale stanowczo sprzeciwiły się temu jego władze”! Czyli jednak można było się sprzeciwić, ale kto niby miałby to zrobić w KK skoro Pani Prezydent była na wakacjach i miała wszystko głęboko. Jak widać to się do dziś nie zmieniło, nadal jej nie ma i nic nie robi, szpitala zastępczego jak nie było tak nie ma, na szczęście jest ktoś kto próbuje coś robić. A Pani zwana Prezydentem nawet się nie pokazuje, choć do tej pory to było jej jedyne zajęcie, stawać przed kamerą i ściemniać jak to jest pięknie. Swoją drogą jak ma takie parcie na szkło, to chyba powinna spróbować Swoich sił gdzie indziej, a nie udawać prezydenta! Ludzi poznaje sie po tym jak radzą sobie w trudnych sytuacjach a tutaj poległą na całej linii. Zapamiętamy!!

  • @mieszkaniec uczciwie trzeba przyznać jesteś totalnym ignorantem, masz zero świadomości zarówno prawnej jak i samorządowej.
   Szpitalem zawiaduje tylko i wyłącznie starosta, wicestarosta i 21 radnych powiatowych.
   Pani prezydent, wiceprezydenci i 23 radnych miejskich daje na szpital…dużo tj. wiele milionów dotacji, z prostej przyczyny leczą się tutaj mieszkańcy miasta K-K.Obecnie, cierpnie skóra jak codziennie słyszymy w ogólnopolskich mediach o Zmarłych na koronowirusa ze Szpitala jednoimiennego w Kędzierzynie-Koźlu.
   Takie smutne wiadomości są naszą teraźniejszością, gdzie ok.100 tysięcy mieszkańców powiatu zostało pozbawionych pomocy specjalistycznej, którą przez ponad 70 lat mieli.
   Faktem jest, że mieszkańcy miasta ciężkiej chemii zostali pozbawieni SZPITALA – czy to jest w porządku?
   Na to pytanie@mieszkaniec powinni ci odpowiedzieć włodarze POWIATU KĘDZIERZYŃSKO-KOZIELSKIEGO!

 9. Mógł Godyla wcześniej zacząć zajmować się tym tematem. Wysłał pismo i czeka do teraz na odpowiedź. Jak zaczęły notowania POKOnanych lecieć w dół, to się budzą z letargu. To więcej inwencji mieli i mają mieszkańcy, którzy jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji przez wojewodę, alarmowali o tym na forach lokalnych mediów.
  Szpital jednoimienny powinien powstać w Oleśnie. Okazuje się bowiem, że najwięcej zarażonych jest z tamtego powiatu.

  • Dziękujemy PiS-władzom wojewodzie za ten szpital, to jest szpital na miarę naszych możliwości. Dziękujemy rozPorowskiej za szpital, dziękujemy aparatczykom PiS za to szczęście jakim nas obdarzyli. Jaka szkoda, że epidemia się kiedyś skończy, bo wtedy będzie trzeba spisać protokół i rozliczyć wszystko, a najlepsze interesy robi się na słomianych inwestycjach, jaka szkoda, że PiS będzie już wtedy na śmietniku historii. Wiem jedno, że w przyszłej zwycięskiej partii będzie Rychu Czarnecki składający się w 90% z wazeliny i Gowin w 90% z gumy.

 10. cytat:Konkretnych deklaracji na tym polu domagają się jednak senator Beniamin Godyla wraz z samorządowcami Robertem Węgrzynem, Ireneuszem Wiśniewskim i Adamem Oczosiem.
  To gdzie panowie tak jak i władze powiatu byli w czasie gdy można było sprawę wyhamować .teraz się domagają.? to po prostu hipokryzja jest.Zaczynają teraz się domagać jak mieszkańcy zaczęli się buntować. Teraz to wiadomo,ze na tym etapie pandemii nic nie można zrobić. oczywiście za wyjątkiem udawania że się coś robi i lansowania się.

 11. Przykre, że najbardziej zaangażowaną osobą w walce o dobro mieszkańców Kędzierzyna jest osoba z Kluczborka.
  A Tudaj, która jest temu winna, siedzi cicho, pobiera pensję i udaje, że jej ten problem nie dotyczy…
  Starosta powinien działać dla dobra mieszkańców, powinien walczyć o dobro ludzi, których się reprezentuje. Pani Tudaj, proszę zrezygnować ze stanowiska, może ma Pani jakieś inne zdolności, może gdzieś indziej będzie Pani bardzie pasowała.

 12. To jest przykre, ale z tego szumu medialnego, braku realnych i konkretnych propozycji rozwiązania problemu i mimo wszystko bicia piany przez bohaterów tej konferencji prasowej przebija się z potoku słów wątek biznesowo-zdrowotny. Może się mylę, ale odnoszę wrażenie, że chodzi tu o finansowy kontrakt dla pewnej niepublicznej placówki zdrowotnej. Sprawa powinny zająć się odpowiednie służby.

 13. Panie Czubak, zamknął pan jedyny szpital w naszym powiecie. Myślę, że to nie był przypadek. Proszę uczciwie i publicznie powiedzieć KTO PANA DO TEGA PRZEKONAŁ I NAMÓWIŁ?

 14. Podzielam zdanie „pl”. Bo rzeczywiście organem odpowiedzialnym za szpital i w ogóle służbę zdrowia na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego jest starostwo. A w tym przypadku nikt ze starostwa nie przybył na to spotkanie, chociaż urząd jest niedaleko. Poza tym czytałem komentarze, w niektórych królują przesłanki polityczne znienawidzonych wypowiadających się, opluwając tym samym opcje polityczne, których nie cierpią.
  Tylko czy przez to będziemy mieli przywróconą służbę zdrowia ? Chyba chodzi nam wszystkim oto by każdy z nas miał swobodny dostęp do lekarzy, w tym specjalistów, by nam jak najszybciej zorganizowano dostęp do szpitala. Czyli by leczenie wróciło jak najszybciej do stanu pierwotnego. A dopiero w tedy winnych ukarać.

 15. W końcu ktoś z władz poinformował iż lekarze że szpitala zakaźnego pracują również w poradniach specjalistycznych. A rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 28.04.2020 jest całkowity zakaz pracy.

  A co do ambulatorium od 18.05.2020 to w końcu ma być ambulatorium czy przedłużenie pracy poradni ortopedycznej i chirurgicznej? Z wypowiedzi Pana Dyrektora wynika iż przedłużenie pracy ortopedy i chirurga w poradni a z informacji dziennikarskich i radnych zupełnie co innego. Napewno rtg tam nie zrobimy innych badań również bo i laboratorium i rtg jest na Harcerskiej?? ☹️Może ktoś dokładnie opiszę jakie przypadki będą przyjmowane i na jakich zasadach.

 16. Dziwi mnie, że wielu samorządowców PO podnosi ten temat teraz, a gdzie byli wcześniej? Wszyscy, jak jeden mąż proponują aby obowiązki szpitala powiatowego wraz ze środkami z NFZ przejęła jedna, konkretna przychodnia. O co tu chodzi? Jakiś układ kolesiowski? Czy dlatego byli cicho, bo maczali w tej decyzji paluchy, wiedzieli i klaskali? Kandydatka na posła też, swego czasu kręciła się koło tego samego środowiska biznesowo-medycznego. Czy bezinteresownie? Czy to ona przekonała wojewodę i pomogła podjąć decyzję? Coraz więcej ludzi ma takie wątpliwości. Biznesmenom-medykom to pasuje, nam mieszkańcom zdecydowanie nie! Może dowiemy się kiedyś prawdy?

  • Ale to POWIAT się zgodził (zgodnie z tym co napisał dyr. Wojtaszek), sugerujesz układ biznesowy z władzami powiatowymi? Btw. Opowiadanie ze to byl rozkaz mozna włożyć między bajki, jest już powszechnie wiadomo że z innych powiatów się nie zgodzili. Naszym zabrakło wyobraźni? doświadczenia? instynktu samozachowawczego? mądrości?, a może przewazyla chęć „zarobienia”na tej sytuacji bo przecież covidowe łóżka są dużo wyżej płatne i szpital został ogromne środki na doposażenie i bieżące funkcjonowanie. To że będzie trochę ofiar wśród chorujących na co innego niż koronawirus wydaje się w oczach decydentów nie miec większego znaczenia. Smutne

   • Skąd wiadomo, że „jest już powszechnie wiadomo że z innych powiatów się nie zgodzili.” ? Dlatego, że tak stwierdzili panowie z PO-KO ? Wiarygodność tego jest problematyczna.

    • Tak się składa że nie żyjemy na bezludnej wyspie, ludzie znają się z mieszkańcami innych powiatów, w tym pracującymi w tamtejszych urzędach. Nie jesteśmy skazani tylko i wylacznie na informacje naszych „niezależnych” mediow. Czy wiesz może ile naszych WSPÓLNYCH pieniędzy idzie na tzw. promocje z budżetu np. Starostwa, łatwe do sprawdzenia, to jak te lokalne media mają pisać? Ps. do PO i KO bardzo mi daleko, ale PIS swoja służalcza polityką wobec niektorych panstw wcale mi nie ułatwia wyboru. Tego wyboru nie ma. Mamy przekonanie że do polityki idą ludzie wybitni, którzy będą działać pro publico bono, a niestety wybijają się miernoty która nigdzie indziej by sobie nie poradziły, ideowcow tam nie ma. A jeżeli byli to zostali „wykoszeni” przez partyjnych kolegów i koleżanki. Taka jest smutna prawda.

     • Wiesz jest taka reklama „Pani Gożdzikowa powiedziała …” I te ploteczki, lubimy je. I stąd „… ludzie znają się z mieszkańcami innych powiatów, w tym pracującymi w tamtejszych urzędach. Nie jesteśmy skazani tylko i wylacznie na informacje naszych „niezależnych” mediow.” :)) Jak przychodzi do odpowiedzialności za te ploteczki to ci „dobrze poinformowani” nagle nabierają wody do ust (to przenośnia). :))

 17. Do @niech żyje KK z 13.09. Ty wiesz swoje, ja mam swoje pewne źródła informacji. Nie jest logicznym żeby Pani radna Ewa Czubek, Senator RP, radni gminni -wszyscy PO-KO mówili nieprawdę twierdząc że inne powiaty się nie zgodziły na utworzenie u nich szpitala jednoimiennego w opozycji do swojej koleżanki klubowej tj. Pani Starosty i większości Zarządu Powiatu (tez PO-KO). Więc taki jest stan faktyczny-inni nie wyrazili zgody. A tak na marginesie, marnie to wygląda gdy w braku racji stosuje się wyśmiewanie i argumenty rodem z magla (Goździkowa). Bez odbioru, z trolami nie warto dyskutować , jak to powiedział chyba M.Twain:”nigdy nie dyskutuj z idiota. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem „. Koniec rozmowy.

  • @Proste zapytałem Cię ” Skąd wiadomo, że „jest już powszechnie wiadomo że z innych powiatów się nie zgodzili.” ? Dlatego, że tak stwierdzili panowie z PO-KO ? Wiarygodność tego jest problematyczna.” Stwierdziłeś ” … ludzie znają się z mieszkańcami innych powiatów, w tym pracującymi w tamtejszych urzędach. Nie jesteśmy skazani tylko i wylacznie na informacje naszych „niezależnych” mediow.” Teraz znów twierdzisz ” Nie jest logicznym żeby Pani radna Ewa Czubek, Senator RP, radni gminni -wszyscy PO-KO mówili nieprawdę twierdząc że inne powiaty się nie zgodziły na utworzenie u nich szpitala jednoimiennego w opozycji do swojej koleżanki klubowej tj. Pani Starosty i większości Zarządu Powiatu (tez PO-KO).” Zatem usiądź na swej dupce i dobrze pomyśl. To Ty jesteś TROLEM mieszającym bo „… mam swoje pewne źródła informacji.” Wszyscy wiedzą bo sobie nawzajem opowiedzieli taką „rewelację” na gębę. Bawiłeś się kiedyś w „głuchy telefon.” Tak to działa. PLOTECZKI :)))

 18. Nie wiem czego nie rozumiesz? @Proste napisał że ma swoje źródła, chyba nie sądzisz że napiszę na forum że wie to od Jana Kowalskiego, bo może Kowalski lub jego żona czy syn pracują w urzędzie samorządu. Wierzy też Senatorowi i Radnym , ma do tego prawo, Ty tym ludziom (senator i radni) zarzucasz kłamstwo , a przecież oni nie maja zadnego interesu żeby kłamliwe występować przeciwko swoim partyjnym kolegom i koleżankom z powiatu. Ty wierzysz mediom, ktore dostaja jednostronne informacje w ramach „promocji”, Twoje prawo. Inni maja prawo wierzyć w co innego. Natomiast Twoja maniera wysmiewania i drwienia z rozmowcow (cytat z Twoich wypowiedzi :”pampersy, podcieranie pupci”) jest nieznośna. I nikt nie chce z Tobą dyskutować, przez takich jak Ty to forum staje się rynsztokiem i powoli umiera. Nie musisz odpowiadać, Twój styl jest fatalny.

 19. Temat odnośnie szpitala w Koźlu jest poruszany również i komentarzach „mieszkańców” w artykułach: „Senator i radni przed szpitalem krytycznie o przekształceniu. Dlaczego dopiero teraz? „Działaliśmy od początku” (Link: https://kk24.pl/senator-i-radni-przed-szpitalem-krytycznie-o-przeksztalceniu-dlaczego-dopiero-teraz-dzialalismy-od-poczatku/?unapproved=36538&moderation-hash=708e20b49ae0e0dc9d97c09e6fa61637#comment-36538 ), „Szpitale zakaźne jednoimienne będą zamykane. Zapowiedź ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.” (Link: https://kk24.pl/sa-szanse-na-przywrocenie-szpitala-powiatowego-w-kedzierzynie-kozlu-wiekszosc-lozek-wolna/ ), w postach „Radny Piotr Jahn zakażony koronawirusem. Kolejni dwaj radni przebywają na kwarantannie domowej.” (Link: https://kk24.pl/radny-piotr-jahn-zakazony-koronawirusem-kolejni-dwaj-radni-przebywaja-na-kwarantannie-domowej/?unapproved=36611&moderation-hash=e17119f73e63510c41fa30d0766c03ac#comment-36611 ).

Skomentuj