Mieszkańcy mogą korzystać z samoobsługowego alkomatu. Urządzenie dostępne jest przez całą dobę

7

W kozielskim komisariacie zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Jest ono dostępne dla wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli sprawdzić, czy na pewno mogą spokojnie usiąść za kierownicą. Policję w ogólnodostępny alkomat wyposażyło miasto.

Samoobsługowe urządzenie dostępne jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.  Ma ono za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Zmotoryzowani mogą z niego skorzystać, gdy tylko mają jakiekolwiek wątpliwości odnośnie swojej trzeźwości, a wybierają się w podróż. Alkomat jest prosty w obsłudze, a wyświetlane na nim informacje krok po kroku wskazują jak postępować, aby wykonać badanie.

Urządzenie zostało zakupione że środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkotykowych. W jego przekazaniu uczestniczyli zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło, kierownik Wydziału Polityki Mieszkaniowej, Spraw Socjalnych i Zdrowia Maja Mrożek-Dobber, komendant podinsp. Hubert Adamek oraz komendant komisariatu w Koźlu podkom. Przemysław Gołkowski.

 

7 KOMENTARZE

  1. mogli odbić flaszkę na tą okoliczność i potem sprawdzić jakość działania.
    Pomysł z duby. Bo jeśli mieszkam w Rogach to muszę podjechać żeby sprawdzić. A jak pójdę pieszo to wytrzeźwieję i ich alkomat będzie niepotrzebny.
    Mogli to dać do knajp.

  2. Szkoda ze nie było księdza do poświęcenia, wstęgi do przecięcia i pani prezydent. Przecież do lansu każda okazja jest dobra. Nic tylko inni powinni nam zazdrościć, mamy alkomat hura, huuurrrraaa.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj