Mieszkańcy licznie przybyli na festyn parafialny. 25 lat Parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła

0

Przez całą niedzielę przed kościołem na osiedlu Piastów świętowano 25-lecie istnienia parafii. Dla mieszkańców został zorganizowany festyn, podczas którego mieszkańcy celebrowali tę wyjątkową uroczystość.

W obchodach uczestniczyła prezydent Sabina Nowosielska, starosta Małgorzata Tudaj oraz radny sejmiku wojewódzkiego Andrzej Sałacki, którzy złożyli gratulacje na ręce proboszcza parafii Edwarda Bogaczewicza.

Festyn obfitował w liczne koncerty. Na scenie najpierw wystąpiły grupy Krasnali i Tygrysków z Publicznego Przedszkola nr 24, a później pojawiły się Chór Echo Kresów oraz Zespół Pieśni i Tańca Komes. Przed kościołem rozłożone zostały dwa namioty, w których mieszkańcy mogli wziąć udział w quizie, loterii fantowej. Można było też posmakować przepysznych wypieków parafianek.

Organizatorzy zadbali także o liczne atrakcje dla najmłodszych. Tradycyjnie można było skorzystać z dmuchańców, malowania buziek czy zaplatania warkoczyków. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także miasteczko cyrkowe dla dzieci, które zostało zamówione na festyn przez Radę Osiedla Piastów. Co warto podkreślić, wszystkie atrakcje, w tym lody dla najmłodszych, były całkowicie za darmo. Zabawa w godzinach wieczornych zakończyła się występem zespołu Doxxx.

Pomimo chwilowych opadów deszczu przez całą niedzielę mieszkańcy z chęcią pojawiali się na placu przed kościołem, a proboszcz Edward Bogaczewicz na końcu przekazał serdeczne podziękowania radzie parafialnej oraz całej wspólnocie za pomoc w organizacji festynu.

Skomentuj