Mieszkańcy Kłodnicy wyszli na ulicę. Nie chcą inwestycji planowanej w porcie. FOTO. WIDEO

5

Około 200 osób  protestowało w poniedziałek wczesnym wieczorem przy drodze wojewódzkiej w Kłodnicy.

Oburzenie społeczne wywołane jest planami spółki Kędzierzyn-Koźle Terminale, która realizuje inwestycję w znajdującym się niedaleko porcie rzecznym. W pierwszym etapie powstaje tam terminal produktów płynnych. Największe obawy mieszkańców dotyczą zwiększenia ruchu samochodów ciężarowych przez osiedle, który już dziś jest spory. Mieszkańcy są przekonani, że liczba przejazdów będzie znacznie większa niż oficjalnie deklaruje to inwestor. Uważają także za mrzonkę uruchomienie na dużą skalę transportu drogą wodną w dającej się przewidzieć przyszłości. Główne hasło protestu to „port tak, baza paliw nie”.

Do protestujących przemawiali m.in. senator Grzegorz Peczkis, radni miejscy Ewa Odulińska i Rafał Olejnik oraz kapitan Czesław Szarek, przewodniczący Rady Kapitanów, który, jak sam to określił, występuje w roli pośrednika pomiędzy inwestorem a mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla. Momentami emocje brały górę. Ze strony KKT na proteście nikt się nie pojawił, jednak w najbliższym czasie mieszkańcy planują spotkanie, na które zamierzają zaprosić przedstawicieli inwestora.

 

5 KOMENTARZE

  1. No tak postęp idzie a ludzie chcą ciszy jak na wsi. A kk dalej niech wymiera. Ludzie trzeba usiąść i wysłuchać co ma do powiedzenia inwestor a co miasto. Jak interes ruszy to i miasto może drogę wybuduje lepsza inna sam nie wiem ale jako mieszkaniec tego bym oczekiwał. Rozmawiając dialog dialog to podstawa dzisiejszego rozwoju bo dzieci już uciekają do innych miast nawet państw bo tu coraz biedniej.

    • Brak slow na twoja naiwnosc,jestem spoza kk,ale czesto przejeżdżam samochodem po waszych drogach.jedynie w srodku miasta jakoś to wyglada,nie dziwie sie mieszkańcom tej Kłodnicy,droga w rozsypce.Przypomne to droga wojewodzka,a jak ona wyglada az do Krapkowic to juz kaaierowcy wiedzą..
      Brawo walczcie o swoje,podatki i tak zostana w kasie miasta,a urzędasy roztrwonią kasę na bzdety jak np lokomotywę.Wasza dzielnica zostanie na szarym końcu.

  2. Szkoda się miotać, radni przekazali port do parku przemysłowego, ten zaś opylił to spółce. Nie wiem na ile jest ta spółka wiarygodna ale postępuje cwanie. Może radni powiedzą czym się kierowali pozbywając się portu. Musimy pamiętać, że Kędzierzyn-K to miasto mozliwości. A dla kogo i jakich to inna rzecz.

Skomentuj