Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla zakochali się w lodach tajskich Tuk Tuk

5

Czy jedliście kiedyś lody, które robione są ze świeżych owoców, prawdziwych cukierków, ciastek i które powstają na waszych oczach? Jeśli nie, to koniecznie musicie odwiedzić lodziarnię Tuk Tuk Lody Tajskie, która od ponad dwóch tygodni działa na alei Jana Pawła II, tuż obok domu towarowego.

O tym, dlaczego każdy łasuch powinien spróbować tych wyjątkowych lodów, które podawane są m.in. w Tajlandii czy Wietnamie, opowiada Alan Kantor, właściciel sieci lodziarni Tuk Tuk:

Wyróżniają nas trzy rzeczy. Są to po pierwsze świeże owoce i możliwość samodzielnego komponowania unikalnych i ciekawych smaków. Wiele owoców i dodatków pozwala na to, aby za każdym razem tworzyć nowe własne lodowe kompozycje. Natomiast najbardziej wyjątkowy jest sam sposób robienia lodów, które powstają przy obecności i „na oczach” klienta – mówi Alan Kantor.

Po wybraniu przez klienta owoców (banan, kiwi, limonka, truskawka itp.) są one rozdrabniane na miazgę specjalnymi łopatkami, wydającymi specyficzny odgłos, od którego między innymi wzięła się nazwa Tuk Tuk.

Do lodów można dodać też przykładowo nutellę, ciastko czy ulubionego cukierka, który również zostanie pokruszony i dodany do naszego zamówienia.

Owoc, który wcześniej został rozdrobniony, jest następnie zalewany mlekiem. Wszystko odbywa się na specjalnej maszynie chłodzącej, dzięki której już po chwili wszystkie składniki są zamrażane. Następnie łopatką masa jest zbierana z maszyny, a efektem końcowym są wyjątkowe zrolowane lody.

Lody nie są też drogie, biorąc pod uwagę ich wielkość. Koszt jednej porcji, która waży mniej więcej tyle, co trzy gałki tradycyjnych lodów, to tylko 9,90 zł lub 10,90zł za porcję dwusmakową.

Nie zapomnijcie w trakcie upałów odwiedzić tego słodkiego miejsca, a już teraz na filmie możecie zobaczyć, jak powstają prawdziwe lody Tuk Tuk:

Zapraszamy serdecznie:

Tuk Tuk Lody Tajskie

Aleja Jana Pawła II 12a

Godziny otwarcia: 12:00 – 19:00

https://www.facebook.com/lodytajskiekedzierzyn/

Materiał promocyjny

5 KOMENTARZE

  1. W końcu coś odmiennego a za razem w mieście nowego. Nie ukrywam że jadąc za granicę do jednego miasta jestem tam zawsze smakoszy tych lodów. Będę w końcu mógł się delektować smakiem na miejscu. Dziękuję za pomysł

  2. Nie widzę większego problemu w tym, że zamieszczacie materiały sponsorowane. Dziwi mnie jednak czemu w nagłówku w pewien sposób sugerujecie, że artykuł może mieć charakter zwykły oraz czemu nie odnosicie się w treści artykułu do tego nagłówka? Po przeczytaniu całego tekstu nasuwają mi się dwa hasła: 1. Mieszkańcy na pewno pokochają nowe lody! 2. W mieście powstała nowa lodziarnia.

Skomentuj