Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla wybierają zadania w budżecie obywatelskim. Trwa głosowanie internetowe

10

1 sierpnia ruszyło głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Niezbędną weryfikację przeszło 47 projektów, które trafiły pod ostateczną ocenę mieszkańców. To oni teraz zdecydują, które zadania będą realizowane.

Największy orzech do zgryzienia mają w Śródmieściu. Tam lista propozycji liczy aż 10 pozycji. Sporo nagłowić będą musieli się także na Pogorzelcu, gdzie do wyboru jest 5 pomysłów. Na reszcie osiedli mieszkańcy wybierać będą spośród 2 do 4 inicjatyw.

Głosowanie internetowe potrwa do końca września. Wystarczy poświęcić kilka minut przed komputerem, aby mieć wpływ na swoje najbliższe otoczenie. Można to zrobić za pośrednictwem strony: https://budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl/. System jest bardzo prosty i intuicyjny.

Jeszcze w sierpniu w ramach akcji promocyjnej zorganizowane zostaną także mobilne punkty do głosowania. Specjalne stoisko komputerowe stanie w różnych częściach miasta, a w razie potrzeby pomocą będą służyć pracownicy magistratu. Szczegółowy harmonogram będzie podawany na bieżąco.

10 KOMENTARZE

 1. Jaki sens jest głosować na wybrane zadanie jak do tej pory na osiedlu Powstańców Śląskich nie wykonali całego zadania z poprzedniego roku, na które ludzie głosowali. Oprócz tężni miała być zrobiona nawierzchnia gumowana w wybranych miejscach na terenie rekreacyjno sportowym, czyli tam gdzie się ćwiczy a do tej pory jest sama ziemia i kamienie. Wszędzie się kurzy co wiatr zawieje. Opis zadania z 2021r był następujący: Zgłoszone zadanie zakłada dokończenie projektu z 2017 roku i budowę drugiej mini tężni solankowej na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Kośnego. W ramach projektu powinien zostać zagospodarowany teren wokół tężni – postawienie ławek, zabrukowanie chodnika oraz posadzenie wokół całego terenu drzew /krzewów odpornych na działanie solanki. Ponadto projekt zakłada też; nawiezienie nowej ziemi, posadzenie trawy (trawy z rolki) oraz wykonanie nawierzchni gumowej, w wybranych miejscach na terenie rekreacyjno -sportowym przy ul. Kośnego. Może redakcja się dowie kiedy mają zamiar to zrobić, bo tężnia była już w kwietniu a gumowanej nawierzchni nie ma do tej pory i nikt się nie kwapi żeby się za to w końcu zabrać. W Koźlu koło Twierdzy jest taka nawierzchnia przy drabinkach do ćwiczeń. A tutaj tego nie wykonali a miało to być zrobione w ramach wybranego zadania.

 2. To jest jedno wielkie oszustwo. Zgłaszający to przedsiębiorcy którzy chcą sprzedać swój produkt. I jeśli oni podpiszą że wykonają całość to wygrywają. Szary człowiek nie ma poco wychodzić z projektami bo miasto nie będzie szukało wykonawców.. za dużo zabawy.

  • Powiedz pajacu co mam podpisać żeby zrobić całość. Jestem przedsiębiorca i chce sprzedać swój produkt.
   Założę się, że oglądasz TVP i głosujesz na PiS.

   • Trudno, żeby oglądał antypolską pseudostację tFAŁSZnPO24 czyli same kłamstwa całą dobę i głosował na platFermę. Tyle siania nienawiści i szydzenie z własnego kraju nie ma chyba żadna stacja. Zielona wyspa bis platfuskowi się marzy, zwijanie państwa, likwidowanie zakładów i tyranie za 5 zeta na godzinę. Chyba zahibernowany byłeś za ryżego i jego rządów albo jeszcze na nocnik po drabinie wchodziłeś czy skakałeś z dywanu na podłogę. Przestań już za klauna robić.

    • Dokładnie, jest jak PiSzesz, dziś dealer ma wolne i nie mógł mi dowieźć dopalaczy więc włączyłem stream TVP, bo nie mam odbiornika i … to co wymieniasz było w Wiadomościach. Od dziś będę już tylko oglądał Holecką .

   • Tak powinny mieć zakaz, bo przyrządy do ćwiczeń nie są dla dzieciarni. Niech sobie skaczą po drzewach jak im się nudzi. Tak się głupio pytasz, jakbyś jeszcze nie doszedł do siebie po wczorajszej popijawie.

  • A tobie kto broni skakać? Obok są urządzenia do ćwiczeń, skorzystaj z nich i ćwicz tak długo, aż ci ten wielki brzuch opadnie, a jeśli nie możesz to, jedź na wieś i tam skacz na klacz.

Skomentuj