Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla uczcili 101. rocznicę odzyskania niepodległości. FOTOREPORTAŻ

23

Uroczystą mszą świętą, i krótką ceremonią pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Obchody zorganizowały wspólnie samorządy miejski i powiatowy. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawiono w kościele parafialnym św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej. Następnie uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na plac Rady Europy, gdzie odśpiewano hymn państwowy. Mieszkańcy wysłuchali też wiersza okolicznościowego, który napisał kędzierzyński poeta Mieczysław Habuda, a następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Zwieńczeniem uroczystości był koncert chóru Echo Kresów. Fotoreportaż z wydarzenia:

 

23 KOMENTARZE

 1. A gdzie pani Nowosielska i pani Tudaj, organizatorki tych uroczystości? Jak zwykle? Nawet zastępców (w tym historyka) pani Nowosielskiej nie było! Parcie na szkło wróci przed następnymi wyborami? Wtedy będzie ich wszędzie pełno? Jaki to przykład dla dzieci i młodzieży? Wstyd.

  • Parcie nie wróci, bo nigdy nie odeszło. Tu byli tylko patrioci i było ich niezbyt dużo. Panie pojawia się tam, Gdzie wieksze tlumy będą. Prawda toż ana od lat. Żadnej przemowy też nie by) o. Od smutne odfajkowanie w kalendarzu, kolejnej imprezy. I te zabrudzone flagi na urzędzie podsumował stosunek władz do tego wzniosłego dla Polaków wydarzenia.

   • Pana język pisany wskazuje na odfajkowanie edukacji. Pouczanie proszę zacząć od siebie. Ma Pan kontakt bezpośredni ze sobą, jak sądzę.

    • Parcie nie wróci, bo nigdy nie odeszło. Tu byli tylko patrioci i było ich niezbyt dużo. Panie pojawią się tam, gdzie wieksze tlumy będą. Prawda to znana od lat. Żadnej przemowy też nie było. Ot, smutne odfajkowanie w kalendarzu kolejnej imprezy. Zabrudzone flagi na urzędzie podsumowały stosunek władz do tego wzniosłego dla Polaków wydarzenia.
     Czy teraz zrozumiałeś treść Stanisławie?

 2. Na dzisiejszej uroczystości tak ważnej dla nas nie było dzisiaj z nami mieszkańcami świętującymi 11 listopada pani prezydent Nowosielskiej i jej zastępców. Nie było też pani starosty Tudaj.
  Cała Polska uroczyście przystrojona i godnie świętuje, a u nas bez prezydent i starosty. Taka postawa jest zasługuje na potępienie.
  Jesteśmy zdaje się jedynym miastem i powiatem w naszym kraju, gdzie taka sytuacja ma miejsce.
  Mamy nadzieję, że radni na sesjach rady miasta i powiatu przepytają panią prezydent i starostę dlaczego nie były na uroczystym świętowaniu tej doniosłej i ważnej dla Polek i Polaków rocznicy.
  Na zaproszeniach jest informacja o patronacie Prezydent i Starosty.
  Częściowo już mamy odpowiedź, wystarczy spojrzeć na budynek urzędu miasta i starostwa, a zobaczymy powiewające od kilkunastu miesięcy brudne i wypłowiałe od słońca flagi. Wstyd i hańba.
  Natomiast na ulicznych latarniach flagi narodowe wieszano w pospiechu w nocy z 10 na 11 listopada. Dlaczego tak się postępuje i dlaczego ma miejsce lekceważące podejście do naszej narodowej tradycji i historii. To wymaga jednak rozliczenia osób odpowiedzialnych za takie postępowanie rządzących w naszym mieście i powiecie.

 3. Nie były, bo chyba panie nie chciały być, albo miały inne powody widocznie ważniejsze od święta 11 listopada 101 rocznicy odzyskania niepodległości Polski.
  Mówią, że taka postawa to brak szacunku dla naszej tradycji i brak przykładu dla młodzieży.
  Po prostu wstyd dla naszego miasta i powiatu.
  Byli za licznie inni mieszkańcy, przedstawiciele służb i różnych ugrupowań, stowarzyszeń, emeryci, kombatanci, młodzież i uczniowie.
  Flagi rzeczywiście wieszano na lampach ulicznych w nocy tak jakoś cichcem jak by to było jakimś obciachem.
  Dziwne jest to działanie , ponieważ niezadługo miasto sowicie oświetli wiele ulic girlandami, lampkami, neonami z okazji nadchodzących świąt obchodzonych w grudniu.

  • zajmij się tym, dlaczego wielebnego senatura nie było, gdzież kandydat na posła no i wiecznie coś przecinająca violka. U ciebie spędzili czas na domówce?

 4. Ci, co się wściekają na nieobecność władz miasta i powiatu na uroczystościach z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości, niech ochłodzą swoje emocje.
  Obecność tych osób zepsułaby polski, narodowy wydźwięk Narodowego Święta Niepodległości.
  Trzaskowski, rezydent w stolicy, też nie brał udziału w uroczystościach, bo jak stwierdził, nie ma zgody na faszystowskie symbole na ulicach naszej stolicy, więc nie opuszczał wczoraj ratusza.

  • jaka szkoda, że nie wiesz że to święto nazywa się Święto Niepodległości. Słowo narodowy dodawane do wszystkiego wg pislamowców ma zwiększyć wartość, a jedynie wykoślawia i robi z wszystkiego groteskę. Tobie też się sporo wykoślawiło i jak wiem nie wróci do stanu pierwotnego. Amen.

   • USTAWA z dnia 15 lutego 1989 r. o ustanowieniu Narodowego Święta Niepodległości. Dz.U.89.6.34
    Zwróć uwagę na datę.
    A ty kolejny raz zrobiłeś z siebie błazna!

 5. Trzeba zapytać osobiście panią rezydent czemu jej nie było i to nagrać. Redakcja kk24 tego nie zrobi, więc może ktoś z obywateli zapyta?

 6. Pani Cebulowska wystawiła obu do wiatru? Obiecanki-cacanki. Miała być gwiazdą ministerstwa zdrowia, a posadzili ją w ostatniej ławce. Taka ważna, czy nieważna?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj