Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla składają wnioski o dodatek węglowy. Ruszyły pierwsze wypłaty

14
W Kędzierzynie-Koźlu wnioski o dodatek węglowy przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Państwo przeznaczyło pieniądze na węglowy dla osób, które używają tego paliwa do ogrzewania swoich domów. Przyjmowanie i rozpatrywanie wniosków zgodnie z ustawą spoczęło na barkach samorządów. W  Kędzierzynie-Koźlu jak na razie tylko niewielka ich część została zaakceptowana.

Do środy mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla złożyli 2673 wnioski o dodatek węglowy. 90 z nich ze względu na niespełnienie warunków już zostało odrzuconych, pozytywnie jak na razie zweryfikowano tylko 172.

– Dodatkowo 15 września nastąpiła zmiana przepisów, a więc złożone wnioski są jeszcze raz kontrolowane pod względem poprawności zapisów – wyjaśnia prezydent Sabina Nowosielska.

Wypłaty z wniosków pozytywnie zweryfikowanych zostaną uruchomione w piątek. Datą graniczną realizacji dodatku węglowego jest 30 listopada. Wysokość świadczenia to 3 tysiące zł. W Kędzierzynie-Koźlu wnioski przyjmuje, a następnie wypłaca świadczenie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak na razie gmina na ten cel otrzymała 3 mln zł z 10, o które wnioskuje.

14 KOMENTARZE

    • Poco? Poco to sie stopy noco. „po” to przyimek, „co” to zaimek – piszemy rozdzielnie „po co”. Przyznany mi dodatek węglowy wpłynął na moje konto 30 września. (Wniosek złożony w MOPS 19 sierpnia)

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj