„Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla przygotowują się do protestu”. Miłosz Broś-Załęski gościem studia KK24.pl

16

Już w sobotę ubrani na czarno mieszkańcy miasta spotkają się pod Halą Sportową „Śródmieście”, aby zamanifestować swoje niezadowolenie w związku z wysokimi w ostatnim czasie stężeniami benzenu w powietrzu. O szczegółach protestu w Studiu KK24.pl organizator, przedstawiciel Komitetu Ochrony Powietrza Miłosz Broś-Załęski. Wideo:

16 KOMENTARZE

 1. Skończcie kadzić, że KOP się kompromituje. To inicjatywa normalnych mieszkańców naszego miasta, którym problem nie jest obojętny i bez względu na to kto jest odpowiedzialny za benzen w naszym mieście – dobrze, że jest taka „oddolna” inicjatywa, dzięki czemu benzen jest „na tapecie”.
  Dzięki KOP.
  Róbcie swoje i nie przejmujcie się hejtem

 2. a radny miejski tow. Oczoś mówił na sesji, że nie macie przyzwolenia na protest (czy jakoś podobnie). z całej sesji wynika, że wszystko jest cacy – nie mieszkamy w kurorcie.

 3. I to mówi koleś który składuje u siebie w drukarni opakowania po farbach 20 letnich… I zanieczyszcza środowiska innymi chemicznymi opakowania hahahaha hahahaha hahahaha

 4. Mieszkańcy Sławięcic, ale też Raszowej, powinni domagać się postawienia u nich stacji pomiarowej. Przy wiatrach przeważnie zachodnich stężenie średnioroczne będzie u nich dwukrotnie większe niż mierzone obecnie na stacjach usytuowanych na zachód od trucicieli. Czyli ok 8 – 10 ug/m3.
  Wtedy WIOŚ musiałby coś z tym zrobić!

 5. http://www.opole.pios.gov.pl:81/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/10.2019

  http://www.opole.pios.gov.pl:81/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/09.2019

  http://www.opole.pios.gov.pl:81/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/08.2019

  http://www.opole.pios.gov.pl:81/dane-pomiarowe/automatyczne/parametr/bzn/stacje/4-5/miesieczny/07.2019

  Proszę zobaczyć przebiegi stężeń benzenu dla Zdzieszowic i osiedla Piastów w Kędzierzynie.
  Widać zadziwiającą korelację tych przebiegów.
  Jedyne sensowne wytłumaczenie to zależność tych stężeń od kierunku wiejącego wiatru.
  Wniosek:
  Ponieważ wiatry wieją najczęściej z zachodu, a obie stacje pomiarowe są na zachód od trucicieli więc wykazywane są minimalne stężenia.
  Mieszkańcy Raszowej i Sławięcic wdychają 2 do 3 razy więcej benzenu niż pokazują pomiary.
  Należy w tych miejscowościach zainstalować stacje pomiarowe i wtedy okaże się, że norma średnioroczna jest tam mocno przekraczana.

  • A to moje alter ego.
   Benzen tak bardzo mi szkodzi, że średniorocznie nie potrafię się zdecydować.
   Ale normę zdecydowanie przekraczam.

 6. Jeden z radnych PiS w powiecie spytał na sesji we wrześniu, czy bezczynność władz w tym temacie spowodowana jest ich powiązaniami politycznymi, lub biznesowymi z trucicielem. Pani starosta, ani jej wice nie odpowiedzieli. Dlaczego?

 7. Miłosz poćwicz trochę mowę, bo jako przedsiębiorca i szef Komitetu Ochrony Powietrza trącasz bardzo amatorką…”yhmmm, aaaa, mmmm, hmmmm” To nbie przystoi protestującym. Nie zachęcasz, w ogóle.

  • Za samą akcję duży plus. Mam nadzieję ( choć małą niestety), że cokolwiek ta inicjatywa przyniesie. Co do Ciebie jako mówcy, to bez złośliwości i po znajomości zwróciłem uwagę ;). Pozdrawiam.

Skomentuj