Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla pomagają rodakom na Kresach. Zbiórka żywności trwa

1

Kolejny rok z rzędu Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle prowadzi akcję „Rodacy Bohaterom”. Trwa gromadzenie paczek żywnościowych, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do polskich kombatantów żyjących za wschodnią granicą.

Akcja Patriotycznego Kędzierzyna-Koźla we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra-Niemen została zorganizowana już po raz szósty. Włączają się w nią firmy, szkoły, a przede wszystkim zwykli mieszkańcy. Produkty żywnościowe można przekazywać do 10 grudnia. W poprzednich latach trafiły one do Polaków żyjących na Litwie i Białorusi. To osoby bardzo ubogie, często nie będące w stanie zabezpieczyć swoich potrzeb życiowych. Jednak nie mniej ważny jest dla nich kontakt z rodakami i świadomość, że nie zostali zapomniani. Niejednokrotnie zdarzało się, że paczki odbierali ze łzami w oczach. W tym roku trafią one na Ukrainę.

Akcję patronatem objęła starosta kędzierzyńsko-kozielski Małgorzata Tudaj. Zbiórka prowadzona jest w szkołach i firmach. W Berger Polska ustawiono specjalny kontener, w którym pracownicy mogą zostawiać dary. Chcą pobić rekord z roku ubiegłego, czyli 20 skompletowanych paczek. Wolontariuszy Patriotycznego Kędzierzyna-Koźla można spotkać też pod kościołami. Informacje o tym, jak przekazać pomoc, na plakacie:

1 KOMENTARZ

Skomentuj