Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla pomagają ofiarom nawałnicy. Trwa zbiórka darów rzeczowych

0
Foto: sosno.pl

Wichura, która przeszła nad północnymi regionami Polski, wyrządziła ogromne zniszczenia w gminie Sośno w województwie kujawsko-pomorskim. Życie nadal nie wróciło tam do normalności, a wszelka pomoc wciąż jest bardzo potrzebna.

– Prowadzimy zbiórkę potrzebnych rzeczy dla osób poszkodowanych przez nawałnicę w gminie Sośno. Nawiązałem kontakt z koordynatorem akcji Pomoc dla Sośna. Uważam że powinniśmy się zaangażować, bo nigdy nie wiadomo, czy i my kiedyś nie będziemy potrzebować pomocy – przekazał Tomasz Scheller, radny miejski ze Sławięcic, a zarazem przewodniczący tamtejszej rady osiedla.

Zbiórka prowadzona jest od wczoraj aż do 2 września w Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławięcicach każdego dnia w godzinach od 18:00 do 20:00. Najbardziej potrzebne są środki czystości, artykuły szkolne, artykuły dla niemowląt oraz materiały budowlane: gwoździe, śruby, pianki montażowe itp.

Zarząd Osiedla Sławięcice zdecydował, że również dołoży się do akcji i zakupi zeszyty, kredki,piórniki i inne przybory szkolne za około 900 zł.

Wichura, która wystąpiła w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017r., wyrządziła ogromne zniszczenia na całym terenie gminy Sośno. Nie było ofiar w ludziach. Około 400 budynków mieszkalnych zostało uszkodzonych, w wyniku czego doszło do zalania mieszkań. Zawierucha uszkodziła, bądź całkowicie zniszczyła, około 760 budynków gospodarczych (stodoły, chlewy, obory, wiaty, magazyny i garaże). Uszkodzeniu uległy również budynki i obiekty gminne.

 

Skomentuj